" />

Milleti ibadetle aldattılar!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Fethullahçı Terör Örgütünün milleti ibadetle aldattığını belirterek, "Bakınız milleti ibadetle aldattılar, ticaretle sömürdüler, sonra da 15 Temmuz akşamı ihanetle milleti arkadan hançerlediler. Aldattılar, sömürdüler ve milleti arkadan hançerlediler. Nasıl bir hançer bu? Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombalıyorsun" dedi.

Milleti ibadetle aldattılar!
banner200
banner217

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 15 Temmuz gecesi halka silah doğrultanların, bu yaptıklarıyla cehennem çukurlarının en derinine gitmeye hak ettiklerini belirterek "Şimdi ihanetle ibadet yan yana olur mu? Maalesef bunlar ihanetle ibadeti bir araya getirdiler. Bunların yaptığına ibadet denirse tabi. Aldatma ve kandırmadan ibaret tüm yaptıkları. Onun için söylüyorum, bunların niyeti ihanet, görüntüde ibadet. Bu ikisini 30 yıl, 40 yıl milletin gözünü boyayacak şekilde sakladılar" dedi.

Çelik, Yakutiye Kent Meydanı'nda, Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne destek vermek için toplanan vatandaşlara hitap etti.

Çelik, darbe girişimini gerçekleştirenlerin zavallı, aciz, ahmak olduğunu ve bu ülkede beslenip, semirip, bu ülkenin kaynaklarını götürüp başka yerlere peşkeş çektiğini söyledi.

Bu zavallıların milletimize bu acıları yaşattığını belirten Çelik, "Şimdi burası önemli, bakınız çok yönlü bir örgütle karşı karşıyayız. Şimdi bu PKK terörünü biliyorsunuz. O alçaklar da 15 Temmuz'dan sonra 30'un üzerinde askerimizi ve polisimizi şehit ettiler. 30 yıldır aynı yolda devam ediyorlar. Bunların hesabını bundan sonra daha iyi soracağız. 15 Temmuz akşamı karşılaştığımız terör, çok yönlü bir terör. Bakınız milleti ibadetle aldattılar, ticaretle sömürdüler, sonra da 15 Temmuz akşamı ihanetle milleti arkadan hançerlediler. Aldattılar, sömürdüler ve milleti arkadan hançerlediler. Nasıl bir hançer bu. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombalıyorsun." diye konuştu.

Çelik, Gölbaşı'na Güneydoğu'da, Sur'da, Hakkari'de ve belli bölgelerde görev yapan kahraman özel harekatçıların dinlenmek için o gece geldiğini dile getirdi.

Terörle mücadeleden gelen o kahramanlara F-16'larla yukarıdan bomba yağdırıldığını hatırlatan Çelik, şöyle konuştu:

"50 özel harekâtçı kardeşimiz orada şehit oldu. Buna ihanet diyoruz ama ihanet kelimesi bunu karşılar mı bilemiyorum. İşte bundan dolayı diyorum ki ibadetle bu milleti aldattınız. Ey FETÖ ve kaldıysa onun müntesipleri, siz bu alçaklığı yaptıktan sonra Allah'ı, Peygamberi ve kitabı ağzınıza almayın bir daha. Bunları ağza alma yetkisi sizde olamaz. Bu kadar büyük alçaklığı şeytan yapamayacağına göre, sen bu terörle mücadeleden gelmiş kardeşlerimizi orada şehit ediyorsan sana söylenecek bir laf yok.

Sen esfeli safilin, sen cehennem çukurlarının en derinine gitmeye hak etmiş birisin. Şimdi ihanetle ibadet yan yana olur mu? Maalesef bunlar ihanetle ibadeti bir araya getirdiler. Bunların yaptığına ibadet denirse tabi. Aldatma ve kandırmadan ibaret tüm yaptıkları. Onun için söylüyorum, bunların niyeti ihanet, görüntüde ibadet. Bu ikisini 30 yıl, 40 yıl milletin gözünü boyayacak şekilde sakladılar. Amaca ulaşmak için her şey mübah. Yav sen Peygamber misin? Sen Allah mısın? Sen nereden biliyorsun her şey mübah. Onu böyle yaparsın, bunu şöyle yaparsın. Ya din adına kuralları sen mi koyarsın? Maalesef her yol mübah bunlarda, yeter ki amaçlarına ulaşsınlar."

Çelik, bunların amaçlarının, milletin topunu, tankını millete çevirerek milleti tepeden bombalamak olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Bu alçaklıkları sergilediler. Bu nasıl bir inanç, herkesin telefonlarını dinlediler. Milletin mahremine girdiler, yatak odalarına girdiler, her türlü şantajı yaptılar. Her türlü çirkefliği askerine, polisine, siyasetçisine yaptılar. Neyi dinlemediler? Allah'ı dinlemediler. Herkesi dinlediler Allah'ı dinlemediler. Bir insanın ölümü bütün insanlığın ölümü gibidir. Allah'ı dinlesen böyle 238 kardeşimizi değil, bir kişiyi dahi öldürme cüreti gösteremezsin. Neyi anlatıyorum? Riyakârlıklarını, sahtekârlıklarını, ikiyüzlülüklerini ortaya koymak için bunları söylüyorum. En tehlikeli insan münafık insandır. İçi başka dışı başka, görüntüsü başka ve iç dünyası başka. Allah hepimizi bu sinsilerden muhafaza eylesin."

Mitinge katılan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum AK Parti Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve siyasi parti temsilcileri de birer konuşma yaptı.

YORUM EKLE
banner151

banner251