Memurlar sır gibi saklanıyor!

Son 5 yıl içinde diğer bakanlıklardan Tarım Bakanlığına veya Tarım Bakanlığından diğer bakanlıklara geçenler sır gibi saklanıyor! Bakan Eker'in konuya ilişkin bir soru önergesini cevaplandırmaması dikkat çekti.Memurlar sır gibi saklanıyor!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, diğer kurumlardan veya Tarım Bakanlığından diğer kurumlara geçen memurların sayısını açıklamadı. Eker, aynı zamanda bu memurların unvan ve kademe dereceleri hakkında da bilgi vermedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, konuyla ilgili olarak İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesine cevap vermedi.

Tanrıkulu, TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde; 2010-2015 yılları arasında hem Tarım Bakanlığından diğer bakanlıklara hem de diğer bakanlıklardan Tarım Bakanlığına geçen memurların sayısını ve bu memurların unvanları ile kademe derecelerinin Bakan Eker tarafından cevaplandırılmasını istemişti.

Konuyla ilgili iki soruyu da cevapsız bırakan Eker, “Kurumlar arası geçişlere ilişkin işlemler 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde yürütülmektedir" dedi.

Söz konusu soru önergesi ve cevabını PDF olarak devamda okuyabilirsiniz...

YORUM EKLE
banner151

banner251