Memleketinde protesto edildi

Atama bekleyen mühendisler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda 20 bin boş kadro bulunmasına rağmen tek bir atamanın yapılmamasından dolayı hemşerilerini protesto etti.

Memleketinde protesto edildi
banner200

Yüksekovahaber'in haberine göre atama bekleyen, ziraat mühendisleri, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, gıda mühendisleri, veteriner hekimler ve tekniker-teknisyenler seslerini duyurabilmek için bugün Diyarbakır'da AZC Plaza önünde bir araya geldi.

Haberde, Diyarbakır'ın yanı sıra protesto gösterisine Batman, Urfa, ve Van'dan da çok sayıda tekniker ve teknisyenin katıldığı belirtildi.

'70 bin işsiz Nisan ayında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan 10 bin kadro istiyor', 'Bakan bizi eversene', 'Mardin kapı şen olur, 10 bin muhteşem olur' pankartları ile Bakan Eker'i protesto eden eylemciler, 'Mehdi Eker ekti canımıza yetti' sloganı attı.

Grup adına konuşan Ziraat Mühendisi Lider Güven, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda 20 bin 265 boş kontenjan bulunduğunu; ancak 70 bin işsizin bulunduğu alandan tek bir atama yapılmadığını belirterek, "Bizler bir kıraathanede çaycılık, çayırında bayırında çobanlık, yollarında şoförlük yapmak için almadık bu diplomaları" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251