Lisanslı depoculukla ilgili toplantı yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) ürün alımlarına devam edeceğini belirterek, Ofisin depoculuk faaliyetinden çıkması için çalışmalar yapıldığını bildirdi.

Lisanslı depoculukla ilgili toplantı yapıldı
banner200
banner217

Bakan Çelik, lisanslı depoculuk ile ilgili konuları değerlendirmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Toplantı öncesinde konuşan Çelik, lisanslı depoculuk sistemi ile ilgili atılması gereken adımlar üzerine çalışacaklarının altını çizerek, bu sistemin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda çaba içerisinde olduklarına dikkati çekti.

Çelik, TMO-TOBB Tarım Ürünleri̇ Li̇sanslı Depoculuk AŞ'nin (LİDAŞ) faaliyetlerini sürdürdüğüne işaret ederek, "Bu çalışmalarımızla ilgili rastgele bazı değerlendirmeler yapılıyor. TMO ürün alımlarına devam edecek, ürün alımlarından çıkmıyor, depoculuktan çıkması için bu çalışmalar yapılıyor. Kamu, günün şartlarında bulunmaması gereken bir alandan çıkıyor. Bu anlayış çerçevesinde sistemi nasıl oturtmamız gerektiğini, ne kadar depoya ihtiyaç duyulduğunu, ne kadar tonajlı bir depo gerçekleştirilmeli bunu teknik ayrıntılarıyla değerlendireceğiz." diye konuştu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da çağdaş tarım piyasası konularını görüşmek için bir araya geldiklerini ifade ederek, bunlarla ilgili teknik detayları çalışacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kurtuluyor muyuz?
Kurtuluyor muyuz? - 5 yıl Önce

İnsan alamıyor kendini; acaba demekten...Daha önce de bu tip yeni yapılanma girişimleri askıda kaldığı üzere kimse inanmıyor, inanamıyor. Devletin memurunu amele olarak calistirdigi yegane kurum olan TMO çağın gereklilikerine ayak uydurarak yeni yapılanma teşkilatı ile Personelinin Geçici Görev cezalari ve yoğun vardiyali güneş yaniklari nedeniyle tarlada güneş kremiyle dolaşmasına ayrıca oluşan kurum zararlarına izdiraplara son verileceği umuduyla hevesle beklenmektedir. İvedilikle köklü bir değişim en yerinde karardır. Küçük bir hesapla krallık süren 1000 kişilik yatiş personelin brüt 5 bin TL masrafı aylık eder 5 trilyon 3, 5 ay ile eder 15 20 trilyon buyrun size yeni depolar yeni yatirimlar. Kesilen zararına alımlar da cabası...

Personel
Personel - 5 yıl Önce

Madem depolama yapmayacak bu kadar personel ne iş yapacak.

hayal kırıklıgı
hayal kırıklıgı - 5 yıl Önce

kendi depolarımızı lidaşa vereceyız bız dışardan parayla depo kiralayacagız güzel iş

çare bir an önce
çare bir an önce - 5 yıl Önce

sayın bakanım Siirt tarım İl müdürlüğüne acilen müfettiş görevlendirilmesi il Müdürü personel kayırma ve kollamadan yaptığı bir iş yoktur.

banner151

banner251