" />

Kurbanlık fiyatları üzerinde gece-gündüz çalışıyoruz!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kurban Bayramında kurbanlık fiyatların gecen yılın üzerinde olmayacağını kaydetti. Üretici ve tüketicinin rahat bir bayram geçireceğini belirten Fakıbaba, “Arkadaşlarımızla birlikte yaklaşık 11-12 gün oldu emin olun sabah-akşam demeden gece-gündüz çalışıyoruz" dedi.

Kurbanlık fiyatları üzerinde gece-gündüz çalışıyoruz!
banner200
banner217

Tekirdağ Valiliği'nde açıklamalarda bulunan Bakan Fakıbaba, Kurbanlık ithalatı ve et fiyatlarının üzerinde yaklaşık 11-12 gündür çalıştıklarını söyledi. Fakıbaba, “Emin olun sabah-akşam demeden gece-gündüz çalışıyoruz. Buradaki amacımız; hem üreticimizi hem esnafımızı hem tüketicimizi korumaktır. Onları en iyi şekilde, elimizden geldiğince mutlu etmek çabası içerisindeyiz. Amacımız budur. Çalışmalarımızı yaptık, bayramı rahat geçireceğimize inanıyoruz. Bayram sonrası için çalışmalarımız var" ifadesini kullandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, günlük olaylarla değil de geleceğe yönelik çalıştıklarını, hayvan ithalatının, sebze ve meyve ithalatının ne zaman biteceği gibi sorunların daha önemli olduğunu vurguladı.

Fakıbaba, kurbanlık fiyatlarına ilişkin bir soru üzerine, geçen sene kurban fiyatlarının ne kadar olduğunu sordu. Çevredekilerin, "Küçükbaşlar 900 TL ile bin 200 TL arası" demesi üzerine Fakıbaba, "Bu sene onun üzerinde olacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251