" />

Kılıçdaroğlu: Pakdemirli’ye sert çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin 'tavuk balık yersek, kendi kendimize yeteceğiz' sözlerine tepki gösterdi. Mutfaklarda yangın olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Freni olmayan bir kamyona bindik yokuş aşağı gidiyoruz. Fatura kime çıkıyor, vatandaşa" dedi.

Kılıçdaroğlu: Pakdemirli’ye sert çıktı
banner200
banner217

Partisinin haftalık grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Tarım Bakanı da ilginç biraz daha 'tavuk balık yersek, kendi kendimize yeteceğiz.' Hani Fransız Devrimi'nde Saray'dakiler 'Ekmek bulamıyorlarsa, pasta yesinler' diyor ya. Aynılar haberleri yok. Evlerde mutfaklarda yangın var. İnsanlar geçinemiyor. Bakın iflaslara, konkordatolara. Söyledik önlem alın, çözemezsiniz dedik. Daha krizin başındayız, reel sektör daha krizi görmedi. Kışın göreceksiniz. Bu krizin sebebi öngörüsüz bir yönetim. Freni olmayan bir kamyona bindik yokuş aşağı gidiyoruz. Fatura kime çıkıyor, vatandaşa. Eğer kasaya damadını koyarsan böyle olur. Liyakata önem vereceksin, işi ehline vereceksin. Sen gittin damada verdin. Kime kızacaksınız kasayı damada teslim edene kızacaksınız" ifadelerini kullandı.

İSRAFIN YOLUNU BULACAKLARMIŞ!

“Neymiş israfı önleminin yolunu arayacaklarmış" diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Yahu çağırın bir ev kadınını anlatsın size. 100 günde pahalılık fırladı, faizde rekor kırdık, konkordato ve işsizlikte rekor kırdık. İşsizlik fonunu talan ediyorlar. hak arayan işçi tutuklandı. Yurttaşın tamamı borç batağında. Et ve gıda maddellerini ithal ediyoruz. Bundan sonra da edeceğiz. Lükse şatafata tam gaz. O devletin itibarı diyorlar. Savurganlık yapan bir devletin itibarı olamaz. Sen üretiyorsan devletin itibarı vardır. Tasarrufu vatandaş yapacak, savurganlığı saray."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251