" />

Kerpiç bir evde doğdum!

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Mehdi Eker, Diyarbakır'ın bir köyünde, Dicle nehrinin kıyısında kerpiç bir evde doğduğunu belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nde 4 dönem bakanlık yaptım. Ana dilim Kürtçe, Kürt bir ailenin evladı olarak doğdum" dedi.

Kerpiç bir evde doğdum!
banner282

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Mehdi Eker, Sultangazi'de STK temsilcileriyle bir araya geldi. Eker, burada yaptığı konuşmada 'yerli' tartışmasına değinerek, şunları kaydetti: “Diyarbakır'ın bir köyünde, Dicle nehrinin kıyısında bir kerpiç evde doğdum. Türkiye Cumhuriyeti'nde 4 dönem bakanlık yaptım. Ana dilim Kürtçe, Kürt bir ailenin evladı olarak doğdum. Eşim Balkan kökenli Boşnak bir ailenin kızı. Benim damadım ise orta Anadolu'dan Çankırılı. Şimdi, bu Türkiye. Biz bu Türkiye'yi biliyoruz. Adetini inancını, geleneğini göreneğini, yemek yeme biçimini, oturup kalkma şeklini, düğününü derneğini, yasını biliyoruz. Yerliyiz ama değerlerimiz evrenseldir. Çünkü İslam medeniyetinden besleniyoruz. Onun değerlerinden beslendik, onun değerlerinden besleniyoruz. Onun gerçek anlamda, adının manası barış olan bir din ve medeniyet tasavvuru olması hasebiyle, ebedi ve kalıcı bir barış için bir reçete olduğunu da biliyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
beton beton üstüne....
beton beton üstüne.... - 6 yıl Önce

yerli doğdunuz ama beton kuleler inşa ettiniz..şu anda gerçekten yaptıklarınızla nasıl hesap vereceksiniz.. ihaleci danışmanlarınız, torpilli sadakatli bürokratlarınız, yalakacı yandaşlarınız yeterince mide bulandırıyor..kerpiç evde doğup , dicle nehrinde yüzdüğünüzü onlarca kez dinledik yeter artık..neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz..kerpiç evle , nehirde mandalarla yüzmekle yerli olunmuyor maalesef.. biz neyiz kimiz öyleyse..biz nerde doğduk beton ev vardı da biz mi doğmadık..bırakın bu ağızları..size sadece istanbul belediyesinde mesai arkadaşlığı yaptığınız sayın cumhurbaşkanımız inanır..siz ve ekibiniz o bakanlıktan gitmedikçe bu ülke düzelmez.. entrikalar, ucube projeler, söylemler ve daha neler neler...bir iyilik yapın kerpiç evde doğup büyüyen , kır kanaat geçinen onurlu insanlarla kendinizi eşleştirmeyin.. şu siyaseti daha fazla ayaklar altına almayın..

yabancı
yabancı - 6 yıl Önce

kişi kendini övmeye başladıysa orda bir sıkıntı zuhur etmiştir....

güzel evim
güzel evim - 6 yıl Önce

77 milyon insan villalarda doğdu bir tek siz o meşhur kerpiç evde doğdunuz..çok sevdiyseniz gidip yaşayın o kerpiç evde. fakir edebiyatına gerek yok. "kişinin aynası işidir lafa bakılmaz".. size bir kerpiç ev yapalım, projedende bir kaç manda hep beraber yüzersiniz...

banner151