" />

İbretlik olsun diye o çukur kapatılmamalı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Diyarbakır Tanışık köyündeki patlamaya ilişkin, "Aslında o çukurun kapatılmaması, ibret olarak bu milletin gidip onu görmesi gerekiyor." dedi.

banner255
İbretlik olsun diye o çukur kapatılmamalı
banner200

Çelik, Nusaybin'deki terör operasyonunda şehit olan Uzman Onbaşı Sedat Sağır'ın Şanlıurfa'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Bakan Çelik, baba Mehmet Sağır ve diğer aile bireyleriyle görüşmesinden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin birlik ve beraberliğine canlarıyla destek veren tüm şehit ailelerine minnettar olduklarını bildirdi.

Türkiye'nin birlik ve beraberliği için herkesin elinden gelen gayreti gösterdiğini vurgulayan Çelik, ülkenin bu kötü günlerin üstesinde gelebilecek kabiliyette olduğunu ifade etti.

Diyarbakır Tanışık köyünde 12 Mayıs'ta 16 kişinin öldüğü 23 kişinin yaralandığı terör saldırısında 20 metre genişliğinde ve 4 metre derinliğinde çukur oluştuğuna dikkati çeken Çelik, şöyle konuştu:

HAİNLER ŞER ODAKLARININ PİYONLUĞUNU YAPIYOR

"Bu hain ve şer odaklarının piyonu olan örgüt, askerimizi polisimizi şehit ediyor. İbretliktir medya bunu gerektiği kadar gündeme getirmiyor, ele almıyor. Başka olayları nasıl abarttıklarını hepimiz biliyoruz. Orada, 16 Kürt kardeşimizi çocuğuyla yaşlısıyla büyüğüyle 15 tonluk bombalarla şehit ettiler. Aslında o çukurun kapatılmaması, ibret olarak bu milletin gidip onu görmesi gerekiyor. Böyle bir vahşeti yapan örgütün bu milletin hakkıyla hukukuyla alakası yok.

Bu örgüt, milletin öteden beri zehir zemberek düşmanıdır. Allah'ın izniyle bunların hakkından geleceğiz. Her gün bir şekilde maskeleri düşüyor, gerçek kimlikleri ortaya çıktı. Milletimizin üzerine düşmanca gelmeye devam ediyorlar ama gerekli cevabı da alıyorlar, alacaklar. Tarihte destan yazmış bu millet, bugün de 80 milyon olarak bütün unsurlarıyla terörün üstesinden gelecektir."

Çelik, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında 8 Şubat'ta Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Abdulkadir Oğuz'un ailesine ve kayınvalidesi vefat eden Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Fethi Şimşek'e de taziye ziyaretinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Evet kapatılmamalı.hatta bu patlamada hayatını kaybedenle de oraya gömülmeli,oraya bir anıt mezar yapılmalıydı.

banner151

banner251