Hakkâri hayvancılığın merkezi olacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Hakkâri'nin Türkiye'de hayvancılığın merkezi olacağını söyledi.

banner255
Hakkâri hayvancılığın merkezi olacak
banner200

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Hakkari'ye giden Bakan Fakıbaba, Hakkari'nin hayvancılığın merkezi olacağını, burada çok büyük projelere imza atacaklarını söyledi. Fakıbaba, "Burada tarımda iptal edilen bazı projeler varmış, bu memleketin yarım projesi bile iptal edilmeyecek. Ben varım. İptal edilen projelerin yerine yenileri devreye girecek. Yardımcı olacağız her konuda. Benim görevim size yardımcı olmak. Onun için buradayım" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Köyler niye boş?
Köyler niye boş? - 4 yıl Önce

TRT’nin belgesel kanalında Kastamonu ilimizin bir köyünde büyükşehirlere olan göçlerden sonra köyde yalnız yaşayan ihtiyarlarla yapılan söyleşiyi ve sanıyoruz ülkemizin her yöresinde aynı dertlenişin yapıldığı bir sosyal gerçeğimizin belgeselini hüzünle izledik.Belgeselde yayınlanan Kastamonu ve köylerinin içler acısı halini bu linkteki belgeseli izleyerek görebilirsiniz.
https://youtu.be/78pUYInilGQ
Her yer yemyeşil, her taraf ot dolu, araziler hayvancılık için on numara.Fakat insan yok.Neden?
Sayın Bakan: "Hakkari hayvancılık merkezi olacak" demiş.Geçmişte öyleydi zaten."Terör" yüzünden hayvancılık bitti güneydoğuda. Can güvenliği olmadan o dağlarda hayvancılık yapmak mümkün mü?

- 4 yıl Önce

arıcılıkda dünyada 3. veya 4 . sırada yer alıyoruz. .eğer bazı problemleri aşarsak Hakkarı ili arıcılık için süper bir flora . dunyada birinci oluruz

Birokrasi engeli
Birokrasi engeli - 4 yıl Önce

SS Malazgirt ilçe Merkezi Tarımsal Kalkınma kooperatifi 2014 yılından beri sabit yatırımı ve ekipman alımlarını tamamladığı Ve canlı demirbaş alımı esnasında hiçbir engeli olmadığı halde kasıtlı Ve keyfi olarak parası tenkis edilip geri gönderilen 300 başlık Merkezi süt sağım üniteli damızlık sığır yetiştiriciliği yatırımımız bürokrasi engelini aşamadı.üç yıldır bekleyen tesislerimizi faliyete geçirmek ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz,sayın Bakanımızdan bize sahip çıkmasını bekliyoruz saygılarımızla

banner151

banner251