Hadi Tunç kendi köyünde çiftçilerle bir araya geldi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç, Elazığ'da kendi köyü olan Bulgurcuk'ta çiftçilerle bir araya geldi. Programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Müdür Vekili Vedat Ergün, Kurum, Şube, İlçe Müdürleri ve STK temsilcileri de katıldı.

Hadi Tunç kendi köyünde çiftçilerle bir araya geldi
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı M.Hadi Tunç konuşmasında 24 Haziran seçimlerinin önemine değinerek, seçim sonrası ülkemizde yeni bir dönem başlayacağını, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistem ile beraber devletin vatandaşlara sunduğu hizmetlerin kalitesi artarak, etkin ve verimli hale geleceğini söyledi. Tunç, konuşmasının devamında Tarım Bakanlığının çiftçilere sunduğu tarımsal desteklerden bahsederek; “Tarım Bakanlığı olarak çiftçilerimize yılda 14.5 milyar lira kaynak aktarıyoruz. Ayrıca Kırsal Kalkınma Destekleri ve Avrupa Birliği kaynaklarından da yüksek miktarlarda destek ve teşvikler veriyoruz” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yaptığı konuşmada; Bulgurcuk Köyü Türkiye'nin nadir köylerinden biri, aynı köyden hem bakan hem de müsteşar çıkaran ikinci bir köy yok. Köyümüz Seyda Molla Bahri Hazretleri gibi manevi bir öndere de ev sahipliği yaptığını için özel bir öneme sahip. Elazığ İli ise tarım ve hayvancılık sektöründeki çeşitliliği, tarihi ve doğal güzellikleri ile örnek bir şehirdir” dedi.

Soru ve cevaplar ile devam eden toplantının sonunda STK temsilcileri ve çiftçiler Tunç'a kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ettiler.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
TARIM VE ORMAN BAKANIMIZ
TARIM VE ORMAN BAKANIMIZ - 2 yıl Önce

Cumhurbaşkanımız konuşmalarında “… Zira tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik ve yedirmeyeceğiz, ” şeklinde ki sözleri çok söylemektedir. Tarım ve Orman Bakanımızı dikkatine, GENEL MÜDÜR, İL MÜDÜRÜ, … MÜHENDİS vb. olanlardan bazılarının iş tecrübelerinde İl veya İlçe Tarım Müdürlüğünde Teknisyen olarak görev yaptığı hem maaş alarak hemde aynı gün Üniversitelerin Ziraat Fakültesinde okuyarak bitirdikleri; Aynı gün hem daireye görev yapmış gibi imza atmak, hemde Fakültede derse girmiş gibi imza atmak, yani bunun birisi yanlış, yanlışı bulmakta Teftişe düşer. TARIM VE ORMAN BAKANIMIZ dan bu konuda Allah dan korkan vicdanlı müfettişlere araştırma ve inceleme yaptırmasını bekliyoruz.

banner151

banner251