Güldal’ın kararnamesi yayınlandı

Uzun bir süredir müsteşar yardımcısı olarak atanması beklenen İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal'ın kararnamesi nihayet yayınlandı.

Güldal’ın kararnamesi yayınlandı
banner282

İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal, Müsteşar Yardımcısı oldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda boş bulunan müsteşar yardımcılığına İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal getirildi. Güldal, uzun bir süredir Bakan Fakıbaba'nın yakın çalışma ekibinin içinde bulunuyordu.

KARARNAMESİ GERİ DÖNMÜŞTÜ

Güldal'ın Müsteşar Yardımcısı olarak ismi uzun süredir gündemdeydi. Ancak ilk kararnamesinin geri döndüğü iddiaları gündeme gelmişti. Hatta Güldal'ın yerine Volkan Mutlu Coşkun'un ismi dillendirilmişti. Ancak Güldal'ın kararnamesinin imzalanması için yeniden gönderildiği ortaya çıkmıştı. Bugünkü Resmi Gazete'de Müsteşar Yardımcısı olarak Güldal'ın kararnamesi yayınlandı.

AHMET GÜLDAL KİMDİR?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atan Ahmet Güldal, 1964 yılında Erzincan Kemaliye'de doğdu.

1981 yılında Erzincan Ziraat Meslek Lisesi'nden, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun olan Güldal, 1989-1990 yıllarında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Zonguldak İl Müdürlüğü'nde Mühendis, 1990-2000 yıllarında Proje ve İstatistik Şube Müdürü, 2000-2009 yıllarında ise Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Malatya İl Müdürü olarak görev yaptı.

Ahmet Güldal, 31 Ağustos 2009 tarihinden bu yana İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Güldal, evli ve 3 çocuk babası.

ÖZLÜ VE KOÇAK VEKALETEN DEVAM EDİYOR

Diğer yandan Faruk Çelik'in bakanlığı döneminde müsteşar yardımcılığına getirilen Hasan Özlü ile Durali Koçak'ın kararnameleri yayınlanmazken bu görevlerini halen vekaleten yürütüyorlar.

TARIMDAN HABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kara elmas
Kara elmas - 4 yıl Önce

Atama böyle olur işte. Boy pos, karizma, bilgi beceri, temsil kaabiliyeti, caliskan, mutevazi, tecrübe... Koltuğu böyle adamlara teslim edelim. Allah yardımcısı olsun.

Hayırlı olsun
Hayırlı olsun - 4 yıl Önce

Sayın Müsteşarı hiç tanımam ama uzun aradan sonra Teşkilat ın içinden gelen bir bürokrat hayırlı olsun

- 4 yıl Önce

Sizin bir atamayı beğenmeniz için atanacak kişinin adının Nizamettin olması gerekir sanırım. Daha çok rüya görürsünüz. Geçti o günler. Ahmet abi pırlanta gibi adamdır.

Şansli
Şansli - 4 yıl Önce

İnşallah yakında Abdullah Ahmet Antalyalı' ninda resmi gazetede görevden alınma yazısını görürüz.

Bas lasin
Bas lasin - 4 yıl Önce

Tagemde degisim baslasin yada komple kapatilsin.

Önce Ankara Sonra Taşra
Önce Ankara Sonra Taşra - 4 yıl Önce

Sevilen, sayılan, konuya hakim bir isim. Başarılar dilerim. Bu atamadan dolayı Sayın Bakanımızı tebrik ederim.

adam gibi adam
adam gibi adam - 4 yıl Önce

Son yıllarda yapılmış personele liyakat kelimesinin anlamını gösteren somut bir örnek. Demek hala umut var

Hayırlı olsun
Hayırlı olsun - 4 yıl Önce

Yeni görevinizde başarılar diler. Kamudan habersiz eşe dosta ihale verenleri tarım bakanlığından temizlemeniz dileğiyle.


banner151