Ferhat Şelli, çıkan Kanun Hükmünde Kararnameyle, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından tamamen uzaklaştırıldı.

" />

Ferhat Şelli Bakanlıktan uzaklaştırıldı

Ferhat Şelli, çıkan Kanun Hükmünde Kararnameyle, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından tamamen uzaklaştırıldı.

Ferhat Şelli Bakanlıktan uzaklaştırıldı
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığında müsteşar yardımcısı iken 17-25 Aralık FETÖ Terör örgütü operasyonları kapsamında müsteşar yardımcılığından alınan Ferhat Şelli 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası açığa alınmıştı. Şelli, son çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından tamamen ihraç edildi.

Şelli, görevden atılması hakkında önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniliyor.

BABA-OĞUL GİBİYDİ!

Ferhat Şelli, Şanlıurfa'nın Ankara'daki en yüksek bürokratı idi. Uzun süre Tarım Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştı. Şelli, Müsteşar Yardımcılığı görevinden alındığında memleketi Şanlıurfa'da bir hayli tepki çekmişti. O dönem yerel gazetelerde çıkan haberlerde "Şelli, eski Bakan Mehdi Eker ile 'Baba-oğul' gibiydi. Tarım Bakanlığı'nda tüm önemli görevler bizzat Tarım Bakanı Mehdi Eker tarafından en güvendiği isim olan Ferhat Şelli'ye veriliyordu. Neden görevden alındı?" eleştirileri yapılmıştı.

Diğer yandan Ferhat Şelli, Müsteşar Yardımcılığı görevinden alındığında o dönem makam arabasını iade etmediği ve uzun bir süre kullandığı iddia edilmişti.

2011 yılında yapılan genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Şelli, temayül yoklamasında en fazla oyu almasına rağmen listede yer almamıştı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
pergem ve sendika
pergem ve sendika - 4 yıl Önce

Geçmiş dönemde kimlerin nasıl müdür olduğunu herkes biliyor. Bu müdür kadrosunu kimlerin oluşturduğunuda herkes biliyor. Ankara ve taşradan 733 tane müdür giderse bakanlık tertemiz olur. Paralelci yok deyince, onları görmek istemeyince paralel yok olmuyor. Üç maymunu oynayanlarla, paralelcilerle paralel temizlik yapılmaz.

- 4 yıl Önce

eski bakanın ekibinin iyi irdelenmesi lazım. ey şelli neler astın neler kestin şimdi ne oldu

hakkıyla müdür olun ki....
hakkıyla müdür olun ki.... - 4 yıl Önce

eeee ne oldum demiyeceksin, ne olacam diyeceksin... liyakat olmadan, sınav olmadan aynın fetönun generalleri gibi tepelere gelirseniz böyle de tepe taklak olursunuz...

Benide yaktı
Benide yaktı - 4 yıl Önce

Bu adam benim gibi bir fanatik ak partiliyi ekarte edip yerime fetocu atadı. Kurtulamaz mahşerde öttüreceğim onu. Mehdi Eker sende hazır ol sana da mahşerde bazı sorularım olacak.

Anti feto
Anti feto - 4 yıl Önce

Fetöcüleri yaninda Fetö isbirlikcileri de sf edilmrmeli

Yolu açık olsun
Yolu açık olsun - 4 yıl Önce

Başarılı genç ve gayretli
Bir bürokratımızdı ne diyelim yolu açık olsun

banner151

banner251