Faruk Çelik reyting rekoru kırdı

Ocak ayında en çok haber yapılan bakanlar arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, birinci oldu. Çelik, Bakanlar Kurulu üyeleri içeresinde ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ardından ikinci sırayı aldı. Tarımın yeni patronu hakkında bir ayda 2 bin 42 yazılı haber yayınlandı.

banner255
Faruk Çelik reyting rekoru kırdı
banner200

ÖZEL HABER

1 Kasım 2015 seçimlerinin ardından kurulan 64. hükümetin Ocak ayı medya performansları yayımlandı. Buna göre Başbakan Ahmet Davutoğlu 10 bin 325 haberle birinci sırada yer aldı. Son sırayı bir başka deyişle 27. sıraya ise MHP'den AK Parti'ye geçen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş yerleşti.

TARIMDAKİ KRİZ ZİRVEYE TAŞIDI

Başbakan ve Bakanlar Kurulu Ocak-2016 Basın Özeti raporuna göre Bakan Faruk Çelik, ette tavan fiyat, süt, tarım bakanlığı atamaları, görevden almalar, çiftçinin sorunlarıyla ilgili gündeme damgasını vurdu. Şubat ayında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 11 saat süren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçesinde de tarım ve hayvancılıktaki kriz Bakan Çelik'i yormuştu. 38 milletvekili sorunları anlatmış, Bakan Çelik'i soru yağmuruna tutmuştu. Yine Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, "Sayın Bakanım, hakkınızı teslim etmeliyim. Dokuz yıldır buradayım, reytingi bu kadar yüksek bir Bakan ilk defa görüyorum. Yani, hiç böyle bir sayıyı yakalamamıştık. Geçen seneki kayıtlara baktık, 20 kişi söz istemiş, bugün 40 kişi söz istedi, 38'i konuştu" demişti.

DIŞİŞLERİ BAKANINI BİLE GERİDE BIRAKTI

Suriye kaynaklı dış politika Türkiye'de birinci gündem maddesi olmasına rağmen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik en çok haber yapılan bakan oldu. Mülteci krizi, terör saldırıları, Suriye'ye kara operasyonu tartışmaları bile Çelik'in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun önünde yer almasını engelleyemedi. Çavuşoğlu 1.753 kez gazete, dergi haberine konu olarak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik'in arkasında yer aldı.

BİNALİ YILDIRIM 4. SIRADA

İcracı bakanlardan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise 4. sıradan listeye girdi. Yıldırım, hakkında 1.633 haber gazete, gazete eki, dergi dergi ekinde yayımlandı. Başbakan Yardımcıları arasında Ekonomiden Sorumlu Mehmet Şimşek 1.515 tane haberle listede yer alırken, Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 1.314 haber oldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde hep üst sıralarda yerini alan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan 585 defa haber olabildi.

ÇELİK'İN REYTİNG RAPORU

Mecra Haber sayısı

Gazete 1.961

Dergi 70

Gazete eki 11

Dergi eki 0

Ulusal 318

Bölgesel 248

Yerel 1.476

Toplam 2.042

YORUM EKLE
YORUMLAR
nizo ve ekibi
nizo ve ekibi - 5 yıl Önce

Faruk Çelik bakanım gönlümüzün birincisi. Tek yanlışı Nizamettin Ekinci dir. Oda gidecek yuzumuz gulecek.

Bakanıma güveniyorum
Bakanıma güveniyorum - 5 yıl Önce

Nizamettin Ekinci'nin görevden alınması en güzel haberdir.

yakışır
yakışır - 5 yıl Önce

Sayın Bakanımızı çok seviyoruz.Duruşu,asilliği,dürüstlüğüyle inş.daha büyük başarılara imza atacağına eminiz.
Erzurumluyuz Sayın Bakanımızda Artvinli; ama biz onu dadaş olarak görüyoruz nede olsa aynı topraklara hükmediyoruz.
ALLAH yolunu açık etsin tebrikler Sayın Bakanım....

genelge
genelge - 5 yıl Önce

eğet bu kadar savaş durumu varsa ve tarım Bakanı en çok haber yapılmış sa FARUK çelik in istifa etmesi Lazım bu 3 ayda tarım bakanlığı yerle bir etti onlarca atama tayin ile haber oldu bir kelime açıklama yapmadı maalesef çok radikal kararlar Aldı binlerce personeli ni genelge ile perişan etti bir çok kişinin sağlığı bozuldu bu haberde ne kadar kötü bir yönetim yaptığının ispatı

ali ye cevap
ali ye cevap - 5 yıl Önce

kardeş tarım Bakanlığı'nda işler yürümüyor ki tarıma sora gelsin hep her gelen böyle bakanlığı değiştirse ülke batar yani Yandaş olayı bitmedi gitti işi bilen tarımdan anlayan nerde hep koltuk eskiden işin ehline verilirdi şimdi Yandaş hemşeri hatta yalaka olsun yeter maalesef

Nizam efendi
Nizam efendi - 5 yıl Önce

Nizamettin Ekinci ve yardımcısı Arap Ünal alınmadıkça vicdanlar kanar. Personel düşmanı dızo nızo. Kalın kaşlı Ünal Yılmaz efendi, personele kinle baktılar.

Tarım Yerine Bakanlık
Tarım Yerine Bakanlık - 5 yıl Önce

Tarımdan haber vereceğinize hep bakanlıktan haber veriyorsunuz. Biraz da milletin, çiftiçinin sorunlarına eğilin. Çiftçi aç perişan, siz bakanda yok o ne olmuş, yok bu ne olmuş derdindesiniz. bu nasıl iş kardeşim ya

- 5 yıl Önce

Hükümet sözcüsünden fazla haber yapmışlar.
demekki tarımın, çiftçinin, köylünün hali harap.
umarım bu bakan bunlara çare bulur.
yoksa finito.


banner151

banner251