Faruk Çelik, Mehdi Eker’i mi örnek aldı?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarlığına İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı'nın atanması farklı tartışmaları da beraberinde getirdi.

Faruk Çelik, Mehdi Eker’i mi örnek aldı?
banner282

Ziraat Mühendisleri Odası, Bakanlık Müsteşarlığına sektörün içinden bir ismin atanmamasına tepki gösterirken, bu konuda da ilginç bir iddiada bulundu.

Ziraat Mühendisleri Odası'nın web sayfasında; “Tarım Bakanlığı Müsteşarlığına İşletme Mezunu Getirilmesini Kınıyoruz!" başlığı ile verilen açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in müsteşar atamasında bir önceki Bakan Mehdi Eker'i örnek aldığı ileri sürüldü. Açıklamada, “Bakan Çelik, hemşerilik ölçütü ile yaptığı görülen bu tercihi ile önceki Bakan Mehdi Eker`i örnek almıştır" denildi.

İŞKUR GENEL MÜDÜRÜ YAZICI, TARIM BAKANLIĞI MÜSTEŞARI OLDU TIKLAYIN

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Bakan Faruk Çelik`in göreve gelmesi sonrası sektörün değişik paydaşları ile yaptığı toplantılar, kamuoyunda sektörü tanıma ve doğru politikalar oluşturma yönünde girişimler olarak olumlu karşılık bulmuştu. Bu olumluluk, eski Bakan Mehdi Eker`in meslektaş ve hemşerilik ölçütlerini her şeyin önünde tutan uygulamalarına bakıldığında daha da anlam kazanmıştı. Bakan Çelik`ten sektörü tanımaya yönelik girişimleri sonrası, teknik kadrolara tarım konusunda bilgi ve tecrübeleri kabul görmüş atamalar yapması beklenmekteydi.

Bakan Yardımcılığına hukukçu olan eski bir milletvekilini getirmesi, bu makamın siyasi bir yapısı olması nedeniyle bir nebze anlaşılabilir bir tasarruf olarak görülmüştü. Ancak 26 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazete`de yer alan kararla, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan, İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı`nın Müsteşarlık görevine getirilmesi, sektörde tam anlamı ile hayal kırıklığı yarattı. Bakan Çelik, hemşerilik ölçütü ile yaptığı görülen bu tercihi ile önceki Bakan Mehdi Eker`i örnek almıştır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
ZMO BANA FAYDAN YOK
ZMO BANA FAYDAN YOK - 6 yıl Önce

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI SEN NE ZAMAN ÇIKIP BİZE ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE SAHİP ÇIKTIN DA BUGÜN AKLINA GELDİK ACABA VERDİĞİMİZ AİDAT LAR HARAM OLSUN HİÇ BİR KATKINIZ YOK ANCAK PEŞİN PARA ALIR Bİ SONRAKİ GÜN SERTİFİKA VERİRSİNİZ...KONUŞTURMAYIN BİZİ TMMOZMO BAŞKANI TEKRAR SÖYLÜYORUM MESLEKTAŞLARIMIZA BİR FAYDANIZ YOKK BU KADAR ODANIN BAŞKANININ ACİL DEĞİŞMESİ LAZIM...

- 6 yıl Önce

Sayin bakanimiz allah rizasi icin Tigemdeki Ayhan beyi basimizdan alin..yoksa tum mazlumlarin ahi cok kisiyi yakacak.

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 6 yıl Önce

Nizamettin Ekinci'yi ve tüm takımını görevden alamıyorsanız Tarım Bakanı hala Mehdi Eker'dir.

genelge
genelge - 6 yıl Önce

tayinleri durdurması da sizce doğrumu taşrada çalışan memurun günahı ne lütfen binlerce mağdurun sesi olun haber yapın.

ZMO nı kınıyorum
ZMO nı kınıyorum - 6 yıl Önce

Yönetici olacak kişi yönetim ile ilgili öğrenim gormuş olmalı. Ziraat muh. İl müdürümüz personelle uğraşmaktan başka ne yapıyor?

Dr. Nusret Yazıcı Doğru Kişi
Dr. Nusret Yazıcı Doğru Kişi - 6 yıl Önce

Zİraat Mühendisleri Odası meslek taassubu yapmayı bırakıp, sektörün geleceği için kendine düşeni yapmalıdır. Dr. Nusret Yazıcı İş Kur'da kendini ispatlamış, Dünya Kamu İstihdam Birliği'nin (WAPES) Yönetim Kurulu Başkanıdır. Tarım Bakanlığında bu zamana kadar Ziraat Mühendisi olan çok müsteşar oldu. Çok başarılı olundu mu? Cevabı sizlerde. Yöneticiler işletme, iktisat gibi bölüm mezunlarından olmalı. Kaldı ki daha alt kadrolarda veteriner ve ziraat mühendisi yöneticiler var. Tarım Bakanlığının geri kalmış, sosyallikten uzak yapısı Bakanımız, Bakan Yardımcımız ve Müsteşarımız ile değişecek. Çok da güzel bir ekip oldu. Ziraat mühendisleri her platformda müsteşar atamasına karşı çıkıyor. Ön yargılardan kurtulmak gerekiyor. Mesele Tarım Bakanlığının başarısı ise destekleri ile başarıya ortak olurlar. Doğal olarak, her Bakan kendi güvendiği ekibi ile çalışır. Ziraat Mühendisi olup, Bakan Bey'in hemşehrisi olsa sorun yoktu. Samimi olmak lazım. Mesele meslek değil memleket meselesi olmalı...

yeter yeter
yeter yeter - 6 yıl Önce

Allah Aşkın'a bu genelge kalksın artık neyi bekliyoruz 8 ay oldu ne günahımız var kim geliyor kim gidiyor Allah için biri buna dur desin hiç mi vicdan yok bu kadar insan perişan oldu yetmez mi valla beklemekten hergün site site bakmaktan Bunaldık biz de insanız Allah var eşimizden çocuğumuzdan ayrıyız. Allah için sesimizi duyun artık dayanacak halimiz yok peygamber Aşkın'a yeter artık bu kadar insanın Hakkının Hesabını kim verebilir

kompleks
kompleks - 6 yıl Önce

Kimi getirdiği de bizim dikkatimizi çekmiyor.artık adalet de beklediğimiz yok.Tayin yasaklamakla işe yanlış adımla başladı.bu böyle gider artık.güvensizlik üzerine.beklentisi kalmayan personelle nereye kadar?