Faruk Çelik, Eker’in makam araçlarına binmedi!

Yeni Bakan Faruk Çelik'ten dikkat çeken uygulama. Eski Bakan Mehdi Eker döneminde Türkiye Jokey Kulübü (TJK) üzerinden kiralanan lüks makam araçlarının hepsinin Faruk Çelik tarafından geri iade edildiği ortaya çıktı.

banner255
Faruk Çelik, Eker’in makam araçlarına binmedi!
banner200

ÖZEL HABER

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in, göreve başladığında kendisinden önceki bakan tarafından TJK üzerinden kiralanan bir adet Jip başta olmak üzere BMW, Mercedes ve AUDİ marka lüks makam araçlarını kullanmayarak geri gönderdiği ortaya çıktı.

İddialara göre, Bakan Çelik'in göreve başladığında kendisine tahsis edilen makam aracının dışında Bakanlığın araç envanterinde 4 tane daha lüks makam aracının olduğunu öğrenince şaşırdığı kaydediliyor. Çelik'e, bir adet Jip başta olmak üzere BMW, Mercedes ve AUDİ marka lüks makam araçlarının eski Bakan Eker döneminde TJK üzerinden kiralandığı bilgisi verildi. Bu araçları kendisinin de kullanabileceği belirtildi. Ancak bu durumdan aşırı derecede rahatsız olduğu öğrenilen Çelik'in, lüks makam araçlarının 4'ünün de geri iade edilmesini istediği ve bunun üzerine araçların iade edildiği kaydediliyor.

Bilindiği üzere eski Bakan Eker döneminde TJK üzerinden kiralanan lüks makam araçları, medyada uzun süre tartışma konusu olmuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşoların saltanatı bitecek
hemşoların saltanatı bitecek - 5 yıl Önce

Hortumculara kapak olsun. Adamın dibisin bakanım. Birde şu Nizo ya el atsanız valla süper olacak. Allah yolunuzu açık etsin.

Yönetim Kadrolarına Dikkat
Yönetim Kadrolarına Dikkat - 5 yıl Önce

Söz meclisten dışarı. Akpartiliyim diyeceksin cemaate ve kck sevdalılarına çalışacaksın. Kendinden olmayan herkese ırkçı ergenekoncu diye iftira atacaksın. İşçiyi memuru ezeceksin, yıllarca saltanat süreceksin.. Bunlar Akpartili ise (kesinlikle değil) ben değilim.

TAŞIT KANUNU AYAKLAR ALTINDA !
TAŞIT KANUNU AYAKLAR ALTINDA ! - 5 yıl Önce

Taşıt Kanununa göre bu genel müdürlerin hiç birisi makam aracı edinemez. Ben söylemiyorum, taşıt kanunu böyle. Nizamettin Ekinci, Ünal Yılmaz asla resmi aracı makam aracı yapamazlar. Kıytırık daire başkanı Recep Tezgel bile senelerce transporter marka minibüsü makam aracı yaptı (tam bir sonradan görme modeli olarak). Tüm bunlara sayın bakanımız inşaallah dur der.

bitmemeli
bitmemeli - 5 yıl Önce

personel genel müdürü görevden alınmadıkça bu temizlik bitmez.

- 5 yıl Önce

Allah (cc) yolunu açık etsin Sayın Bakanım.

bolgeciliğe hayır
bolgeciliğe hayır - 5 yıl Önce

Nizamettin Ekinci gidecek pergem'e eşitlik, adalet ve saygı gelecek.

Daha çok şey bekliyoruz.
Daha çok şey bekliyoruz. - 5 yıl Önce

Sayın Bakanla ilgili olarak olumsuz yazanların kime hizmet ettikleri kimin kılıcını salladiklari belli valla hiç bir şey yapmadı Bakanlığın civisi çıkmıştı eski bürokratların ne haksız hukuksuz vicdana sığmayan işler yaptıklarını (onların bu yaptıklarının mağduru olarak ) iyi biliyorum. Yalan dolan iftira hersey vardı simdi korkma tedirgin olma sirasi onlarda

Şu andaki makam aracı nedir?
Şu andaki makam aracı nedir? - 5 yıl Önce

Sayın Bakan kiralanan araçları iade etmiş de şimdi neye biniyor. Şu andaki makam aracının markası nedir kaç tanedir, zırhlımı dır, fiyatı nedir, bunları neden yazmıyorsunuz? Eski Bakan Mehdi Beyi karalama kampanyalarını bırakın. Haber yapacaksanız doğru haber yapın.


banner151

banner251