Fakıbaba: ziraat mühendisi ve veteriner hekim alacağız!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 250 örnek köy yapılacağını ve bu projeyle beraber çok sayıda ziraat mühendisi ile veteriner hekim istihdam edileceğini belirtti.

Fakıbaba: ziraat mühendisi ve veteriner hekim alacağız!
banner200
banner217

Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Fakıbaba, burada yaptığı açıklamada, “İlk defa burada söylemek istiyorum, 81 ilin her birinde 3 tane örnek köy yaparak, ortalama 250 örnek köy oluşturacağız. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak bu çalışmada rol alacak olan tüm belediye başkanlarına destek vereceğiz. Köylerde topluluşma konusunda zaten ciddi çalışmalar yapıyoruz. Yönetimi toplulaştırdığımız zaman girdiler daha ucuza mal olacak. Örneğin bir köyde 10 traktör varsa 2'ye düşecek. Maliyet azalırken üretilen ürün çok daha pahalıya satılabilecek. Bu konuda ben hazırım diyen tüm belediye başkanlarına, köylerimize sonuna kadar destek vereceğim" diye konuştu.

Fakıbaba, şunları kaydetti:

“Türkiye'de tarımının, küçük ve orta ölçekli çiftçiliğin ve ithalatın azalmasının, ihracatın da artışında önemli bir çalışma olacağına inanıyorum. Ben buradan tüm belediye başkanlarıma söylüyorum, bir araya gelen tüm köylere, belediyelere ben destek vereceğim. Ziraat mühendisi ve veteriner hekim istihdam edeceğiz. Bu proje hayata geçtiğinde ziraat mühendisi de, veteriner hekim de yetmeyecek."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Yav bu kadar boş işlerle uğraşan bakanlık görmedim..kardeşim eskiden targel diye bi bela çıkarmıştınız,sonra kalktı...çocuklar bile okula ilçelere geliyor..köylerde kimse kalmadı,kalanlar da zaten yaşlılar..ne yapacaksınız?, her hayvanın başına bir veteriner hekim mi dikeceksiniz,her elma ağacının altına bir ziraat mühendisi mi oturtacaksınız..böyle istihdam mı olur,traktör sayısını 10 dan 2 ye düşürerek tarım mı gelişir??genç çiftçi dediniz herkese avantadan hayvan dağıttınız,dağıtılan hayvanlar ertesi gün sucuk oldu...yapmayın gözünüzü seveyim, hiçbirşey 20 katlı bakanlık binasının tepesinden görüldüğü gibi değil..

Bizlere de istihdam
Bizlere de istihdam - 3 yıl Önce

2017/2 Kasım merkezi atamasında yıllardır alım yapılmayan ve mağdur olan Veteriner sağlık teknisyeni alımı istiyoruz.May tohum ziyaretinizde ve cuma namazı çıkışında yanınıza gelmeye çalıştım lakin engellendim.Duy sesimizi Bakanım.

- 3 yıl Önce

Önce alt yapiyi tamamlayiniz sayın bakanım. Targel lprojesi bu yüzden fiyasko ile sonuçlandı.

- 3 yıl Önce

Ziraat Mühendisinden
Ziraatçiye

Sözüm ona bu yorumu yapan karnı tok her kimse !Gençlerin normal bir taleplerine ne biçim bir cevap efendi.İl M üdürlüklerinde teknisyen bulunmadığı için veterinerler birbirleriyle kavga ediyor. mühendisler kavga ediyor.Bu personellere çok ihtiyaç var kurumumuzda.Hemşiresi olmayan hastane (doktor)gibi çalışıyor il Müdürlükleri

Veteriner Sağlık teknisyenine
Veteriner Sağlık teknisyenine - 3 yıl Önce

Kardeşim bakan mi dedi git oku o bolumu yıllardır bekliyor muş bırakın bu ayakları bu saçmalıkları yıllardır beklicegine bölümünü değişse idin veterinerlik okusa idin.

Ziraat mühendisine
Ziraat mühendisine - 3 yıl Önce

1- Hocam bu eleştiriyi bir Ziraat mühendisi olarak yaptığınız için abes olmuş.Bakan ve üst bürokratların sosyal medya paylaşımlarının altındaki yorumları okumanız yeterli olur.
2-Bizim branşımızda Ziraat mühendislerinde olduğu gibi (ve bizden çoğu ilçede (1) kişi dahi yok) yüzlerce boş norm kadro var,Bakanlığında Dpb tarafından verilmiş atama izni var.Ayrıca mühendisler gibi binlerce alım beklentisi de yok en azından 5-10 kadro bile açılsa yüksek puan alanların hayalleri gerçekleşir,işe kavuşurlar.
3-Bakan kimseye oku veya okuma demiyor,zaten onlarca boşuna açılmış bölüm var lakin herkes mühendis,hekim olursa burada sıkıntı çıkar.(Örneğin hastanede tek doktorların çalışması veya fabrikada herkesin mühendis olması gibi.)

banner151

banner251