" />

Fakıbaba: Yanlış anlaşıldık

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, "Bir yanlış anlaşılma oldu" dedi ve 300 koyun projesinden yalnızca merası ve ahırı olan, bu işle uğraşan kişilerin faydalanacağını söyledi.

Fakıbaba: Yanlış anlaşıldık
banner200
banner217

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "300 koyun" projesine açıklık getirdi.

Fakıbaba, "Bir yanlış anlaşılma oldu 'sanki herkese dağıtacağız gibi'. Hayvan vereceğimiz çiftçinin merası ve ahırı olacak, aynı zamanda bu işi yapan kişi olacak. 300 koyunluk ahırı vardır ama 100 koyunu var, biz bunu 300'e tamamlayacağız, 50 tane vardır biz bunu da 300'e tamamlayacağız" diye konuştu ve ekledi:

"Emin olun 500 bin anaç koyun 5 yıl sonra 5 milyon ediyor ve bu 500 bin her yıl devam edecek ve bunun yanı sıra 250 bin düve vereceğiz. Bunlar yarın bizim ihtiyacımızı karşılayacak. Et ithal etmemizin esas nedeni ananın azlığıdır, biz anayı nasıl çoğaltırız onun hesaplarını yapıyoruz. TİGEM'le de farklı bir şekilde damızlık konusunda çalışmalarımız olacak."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Sayın fakıbaba, geri vites yapmana gerek yok..herkes biliyordu zaten bu işin de öncekiler gibi olacağını...genç çiftçi dediler bedavaya hayvan dağıttılar olmadı...olmayacak da..çünkü kafa yapımızın değişmesi lazım...bırakın artık bu dağıtma işini,,mazota bi çözüm bulun,sosyologlardan veteriner hekimlerden ziraat mühendislerinden bi araştırma komisyonu kurun millet köyden niye şehire gidiyor araştırılsın..ama bu komisyon ankarada takım elbiseyle oturup makam arabasıyla gitgel yapıp ahkam kesen,manifaturacılardan emlakçılardan esnaflardan olmasın lütfen..

dogrusu
dogrusu - 3 yıl Önce

hastanede asgari ucretle calisacagina koyune donsun diyen kimdi.Milleti heyecana sevk edip husrana ugratiyorsunuz genc cifci gibi .her projeniz husranla sonuclaniyor haberiniz olsun sesini duyuramayan derdini anlatamayan bir tarim hayvancilik kesimi var.

- 3 yıl Önce

bakanın ne dedigini ben bu güne kadar anlayamadım vallahi mesele türk çiftçisini bitirmekdir sözün kısası bu

Hüsran
Hüsran - 3 yıl Önce

Sayın bakanım.yanlış anlaşılmadın yanlış anlattın bu böyle olmaz doğru bilip doğru konuşmak lazım doğru konuşup doğru anlaşılmak lazım.hastenede çalışmayın gidin köyünüzde ssk lı maaşlı çalışın dediniz.milleti sevindirdiniz sonra da binlerde insanın hayellerini yıktınız sagolun,sizi sevenleride kendinizden uzaklaştırdınız sağolun

- 3 yıl Önce

Hep öyle olur zaten anladık bakanın ve tanıdık

Koyun yıllardır bakiyoz
Koyun yıllardır bakiyoz - 3 yıl Önce

Vereceksen hayvanları satmamak şartı koy sigorta yap tabu yok adam yeri var gerçek bu işi yapıyor ver o kişiye saçma sapan iş gene zengine yarıçak ber bu işi gerçek yapana incele araştır yapcak olanı benim tapum yok ama bakcan yerim var böyle insanlara verin şartları zora kosmadan

Üretim
Üretim - 3 yıl Önce

Büyük baş hayvan da yani düve veriyormusunuz

banner151

banner251