Fakıbaba: Üzümde rekolte fiyatını açıkladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 2017-2018 sezonu çekirdeksiz kuru üzüm rekoltesini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üzüm konusunda bizzat talimat verdiğini belirten Fakıbaba, üreticinin çekirdeksiz kuru üzümünü kilogramı 4 liradan almak üzere çalışma yaptıklarını ve 15 gün içinde üreticinin parasını ödeyeceklerini söyledi.

Fakıbaba: Üzümde rekolte fiyatını açıkladı
banner200

Manisa'da bir otelde düzenlediği toplantıda 2017-2018 sezonu çekirdeksiz kuru üzüm rekoltesini açıklayan Fakıbaba, geçen yıl 4 milyon ton yaş üzüm, 313 bin ton ise çekirdeksiz kuru üzüm üretildiğini hatırlattı. "Yaş üzümde geçen yıl rekolte 4 milyon tondu, bu sene 4 milyon 200 bin ton. Kuru üzümde ise geçen yıl rekolte 313 bin tondu, bu sene ise 310 bin ton. Bunlar güvenilir rakamlardır." diyen Fakıbaba, üreticinin ürününü değerinde satamayacağı yönünde kaygılanmasına gerek olmadığını ifade etti.

Fakıbaba, şöyle konuştu:

CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERDİ

"Sayın Cumhurbaşkanımız bana talimat verdi, 'üzüm 4 liranın altında olamaz, gideceksin bu işi çözeceksin' dedi. Üzümünüzü Allah'ın izniyle 4 liranın altında sattırmayacağız. TMO şu an hazırlıklarına başladı. Depo arayışına devam ediyor. 9 numara kalitedeki üzümü 4 liradan alacağız ve 15 gün içinde paranızı ödeyeceğiz. Bu, AK Parti hükümetinin, Sayın Cumhurbaşkanınızın, Başbakanınızın ve Tarım Bakanınızın size sözüdür. Güven her şeyin üzerindedir. Allah'ın izniyle sizi hiçbir zaman gelirinizi düşürmeyeceğiz. Rahat olun, üzümünüzü alacağız, sınırsız bir şekilde alacağız, sizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayatınız yalan
Hayatınız yalan - 4 yıl Önce

Türkiye'de bütün toplanan kuru üzümler o rekoltede yoktur sizler yalancısınız bu yıl üretimde düşüş var fiyatlar yüksek olmasın diye zengine çalışan rekolteyi balon piyasa yapan sizler emlaktada aynısını yaptınız kimse şu an ev alamaz oldu ithalatla ülke yönetmek dediniz gemilerimiz çalışsın diye ülke servetini dış devletlere aktardınız ve gemilerden güzel paralar kaldırıyorsunuz ithalat yaparak hala sonra çıkmışsın ekonomi büyüdü tarımda rekolte arttı neyin rekoltesi sen hayatında eline bağ yaprağı değişimi acaba rekolteyi açıklıyor onu anlat bize sizlerin yatacak mezarı Yok halk anladınsizin ne mal olduğunuzu artık sizden olanlar bile tarımda bıktı 2019 da by by Akp yada çiftçi çiftçilikten vazgeçecek 2 günde mazot 4.670 olmuş

Yazık
Yazık - 4 yıl Önce

Sezon bittikten sonra açıklanan fiatla çiftçiye,buğday ekme -ithal ederim daha ucuz.. Fındık toplama ...üzüm toplama ..daha ucuza ithal ederim..oysa ucuz ithal ürünlerle çaresi bulunmayan hastalıklar kazandık...kanser katladı....Allah aşkına destek verin çiftçiye.ithal etmeyin

banner151

banner251