" />

Fakıbaba: Üreticinin yanında tefecinin karşısındayız!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fakir fukaranın kırmızı et yiyebilmesi için çalıştıklarını söyledi. Et fiyatlarındaki dalgalanmaya sert tepki gösteren Fakıbaba, “Üreticimizi mağdur etmeden Et Süt Kurumuna üreticiden alacağımız fiyatı açıklayacağız. Sözüm sözdür. Üreticiyi mağdur etmeyeceğiz ama tefecinin, fırsatçının karşısındayız" değerlendirmesinde bulundu.

Fakıbaba: Üreticinin yanında tefecinin karşısındayız!
banner200
banner217

Et ve Süt Kurumu Van Et Kombinası temel atma törenine katılan Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye'yi adım adım dolaştığını, insanlarla bir araya gelmeye çalıştığını ifade etti. Et fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Fakıbaba, "Fiyatlar açıklıyoruz, fakir insanlar ucuz et yesin. Bakıyoruz ki et bir gün 22 lira oluyor, ertesi gün 28 liraya çıkmış. Ya ne oluyor kardeşim? Allah var ya. 2 gün 22 lira, ertesi gün 28 lira. Biz herkese saygı duyuyoruz ama herkes adaletli davranacak. Bu memlekette herkes adalet tanıyacak, fakir fukaraya gerekli önemi ve ihtimamı verecek" ifadelerini kullandı.

Fakıbaba, şunları kaydetti:

“Üreticimizi mağdur etmeden Et Süt Kurumuna üreticiden alacağımız fiyatı açıklayacağız en kısa zamanda. Onları mağdur etmeden fakirin fukaranın yiyeceği bir et fiyatını müsaade edin de bu insanlara kazandıralım ya. Sözüm sözdür. Üreticiyi mağdur etmeyeceğiz ama tefecinin, fırsatçının karşısındayız. Cumhurbaşkanımızın emri var. Aynen söylediği şey şu: 'Fakir kardeşlerim protein alacak, eti ucuza alıp yiyecek. 50-100 liraya et alanlara karşı değiliz ama benim mağdur insanım da kendi bütçesine göre bu eti almak zorunda. İnşallah bunlar yakındır."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Tarımın gidişatına kulak kapatanlar ,insanların mağdur olması yol açan kişileri değiştirmeyenler bizlerin yanında olmasın.İnsanların tepkilerini dikkatte almayıp hiç bir değişim yapmayan,bu ülkenin geleceğini düzenleyemez.Biz eskiden de mağdurduk şimdi de mağduruz.O yüzden sizlere olan güvenimizi kaybettik.Sizin yöneticileriniz yuzunden haklı olmama rağmen işten atıldım.Bir çok kişiye yöneticiler tarafından mobing yapılıyor.Hala yanımızda olduğununu söylüyorlar;şunu da ekleyeyim bu gergin ve işten anlamayanların olduğu bir ortam da hiç bir şey verimli olamaz.Zaten bunu umursayan kim ki.Yanımızda olacak olanlar tüm sıkıntıları dikkate alırdı.Sizden tek isteğimiz işi bilene yaptırmanızdır ve değişim yapmanızdır.bir umut.

banner151

banner251