" />

Fakıbaba: Tarım ve hayvancılıkta kazandığımız parayla köprü yaparız!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye'nin tarım ve hayvancılıkla kalkınacağını söyledi. İlginç bir de çıkışta bulunan Fakıbaba, “Tarımdan, hayvancılıktan kazandığımız parayla çok köprüler, yollar, raylı sistemi yapabiliriz" açıklamasını yaptı.

Fakıbaba: Tarım ve hayvancılıkta kazandığımız parayla köprü yaparız!
banner200
banner217

Bakan Fakıbaba, Harran Üniversitesi (HRÜ) Ziraat Fakültesi Akademik Yılı Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, gıdanın öneminin her geçen yıl daha da arttığını söyledi. Türkiye'nin tarımsal üretimde çok ciddi bir potansiyeli bulunduğuna işaret eden Fakıbaba, "Türkiye gelişecek ve kalkınacaksa mutlaka gıda, tarım ve hayvancılıkla kalkınacaktır. İstihdamı biz bununla sağlayacağız. Bizde eğitim ile tarlanın suyla buluşması çok önemli bir olay. Eğer eğitim olur ve tarla suyla buluşursa çok ciddi bir katma değer sağlayabiliriz. Tarımdan, hayvancılıktan kazandığımız parayla çok köprüler, yollar, raylı sistemi yapabiliriz" dedi.

TARIM BAKANLIĞI'NIN ADI DEĞİŞMELİ

. Üretimin önemine işaret eden Fakıbaba, "Bu bakanlığın adı, sık sık tekrarlıyorum, üretim bakanlığı olmalıdır çünkü gıda, tarım ve hayvancılığa baktığınız zaman hepsinde üretiyorsunuz." ifadesini kullandı. Kadın çiftçilere büyük önem verdiğini belirten Fakıbaba köyden şehre göçü azaltacak kırsal kalkınmanın daha da artması için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Y.
Y. - 3 yıl Önce

İthalat bakanligi olsun adının hakkını tam verir

Hesap verme
Hesap verme - 3 yıl Önce

Sayin Bakanım destek hizmetlerinde değişimi bekliyoruz ...teftiş kurulları acilen devreye girmesini ve kimsenin yaptığınin yanına kalmamasini arz ederim

- 3 yıl Önce

SAYIN BAKANI BİRİLERİ UYARMALI SİZ URFANIN TARIM BAKANI DEĞİL TÜM TÜRKİYENİN TARIM BAKANISINIZ KENDİNİ HALA URFA BELEDİYE BAŞKANI ZANNEDİYOR SAYGILAR.

Bu köprü çok su götürür
Bu köprü çok su götürür - 3 yıl Önce

Çiftçi kan ağlarken,
Ağa babalarının emek hırsızlığına göz yuman bürakratlar suyun başındayken,
Et fiyatı düşmez, süt fiyatı artmazken,
Siz bakanlık adını değıştirip yolsuzlukları unuttururken,
Bu köprünün altından çok su akar.

- 3 yıl Önce

Bakan yanlış biliyor bakanlığın tek sorunu kadın işcileri alıp raftinge götürmekle çözülmez. Kadın çiftci diye de bar bar bağırılmaz bazı illerdeki gibi

Köprülü Fakıbaba
Köprülü Fakıbaba - 3 yıl Önce

Sayın bakanım hayvancılık bitmiş ülkede, tarım desen zaten bitmişti. Hiç mi çözüm önerisi yok, 2019 a 1.5 yıl kaldı...

Kazanci Kazani dolduruyor
Kazanci Kazani dolduruyor - 3 yıl Önce

Hayvancılık ta ihale verirken daha düşük teklifleri sumen alti edersen Kazanci da kazanir Bakanlıkta kazanir ESK de kazanir. Ciftcide kazana duser. Su en son ithal tekliflerini aciklayinda alninizdan opeyim. Kime kiyak cektiniz. Ihalelerde ne döndü de yüksek verene kaldi ihale. Ya bari su ciftciden rant saglamayin...

- 3 yıl Önce

Bazi yoneticiler var ki hata yaptirtip sonra ceza veren.onlar kendilerini biliyorlar.insanlar istedigini soylemekte haklilar.Bunu aksini soyleyenler gocunmamalidir.Duzelme olmazsa bunlar kendini daha da bir sey sanacaklar.Insanlarin sikayet ettiginde de tehdit yoluna basvuruyorlar.


banner151

banner251