" />

Fakıbaba: Piyasada regülasyon görevi yapacağız!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, hayvancılık sektöründe regülasyon görevi yapacaklarını kaydetti. Fakıbaba, “Üretimimizi koruyacağız, bir taraftan sanayiciyi de koruyacağız ama et yeme hakkı olan 80 milyon insanın da vebali var, onu da koruyacağız" dedi.

Fakıbaba: Piyasada regülasyon görevi yapacağız!
banner200

Bir takım temaslar kapsamında Yozgat'a giden Fakıbaba, burada bir gazetecinin, "Et üreticileri, geçen hafta Yozgat'ta düzenlenen bir toplantıda kesimlerin azaldığını belirterek sıkıntılarını dile getirdi. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine, geldiği günden beri üreticinin, sanayinin, esnafın ve tüketicinin hep yanında olacaklarını söylediğini kaydetti.

PİYASADA REGÜLASYON GÖREVİ YAPACAĞIZ

Piyasada regülasyon görevi yapacaklarını belirten Fakıbaba, "Mesela en basitinden söyleyeyim; Biz normal üreticiye 3 dolar 95 sente vermiş olduğumuz besilik hayvanı, daha ucuza aldık diye 3 dolar 70 sente veriyoruz. 25 sent, onlar hiçbir şey istemeden... Amacımız gerçekten üreticinin mutlu olması. Yani dengeyi kurabilmemiz. Üretimimizi koruyacağız, bir taraftan sanayiciyi de koruyacağız ama et yeme hakkı olan 80 milyon insanın da vebali var, onu da koruyacağız. Dengeli bir şekilde kazan-kazan olacaktır, hiçbir zaman tek taraflı kazanç olmayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
endişe
endişe - 4 yıl Önce

bu bakan bakmayan adam kurbanda milletin elinde mal patlattı ithal ete karşı olan eski bakanın yerine devşirme geldi 20 centinen göz boyayacak milletten haberi yok 18 e aldıgı mala 3 ay bakan adam şimdi 14 e satıyor her yer dolandırıcı doldu kimse borcunu ödeyemez oldu madem ithal gelece yeni sezon kesimlik hayvanlara gelir eskiler bitince milletin elinden

TARIM
TARIM - 4 yıl Önce

2019 seçiminin kaybedilmesinin en büyük sebeplerinden biri olacak TARIM BAKANLIĞI... (bir kenara not edin)

Tarım Bakanı
Tarım Bakanı - 4 yıl Önce

Tarım Bakanı Ak Partili değil, Ak Parti'nin geleceği de bu bakanlık gibidir...

banner151

banner251