Fakıbaba israfa el attı

Milliyet yazarı Abdullah Karakuş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba'nın, lokantalardaki yemek israflarını yakın takibe aldığını aktardı. Fakıbaba, Karakuş'a, özellikle lokantaların müşteri masaya oturur oturmaz 'pat pat pat' diye çeşitli yiyecekler koymaması gerektiğini söyledi.

Fakıbaba israfa el attı
banner200
banner217

Gıda Bakanı'nın sözlerini bugünkü köşesine aktaran Karakuş'un, "Bakan Fakıbaba'dan lokantalara uyarı" başlığıyla (3 Mart 2018) yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba tam bir israf düşmanı.

Bakanlıkta ve gittiği yerlerde de sürekli israfa yönelik uyarılarda bulunuyor.

Fakıbaba bu sıralar lokantalardaki israfları da yakın takibe almış durumda.

Bu konu ile ilgili konuştuğum Bakan Fakıbaba, özellikle lokantaların müşteri masaya oturur oturmaz 'pat pat pat' diye çeşitli yiyecekler koymaması gerektiğini söyledi. Fakıbaba, “İsraf Türkiye'nin en önemli konularından birisi. Bir lokantaya gidiyorsunuz, hemen önünüze 'pat pat pat' bir şeyler koyuyorlar. Ben onu yemeyeceğim, niye koyuyorsunuz? Bu büyük israf. Bu gıdaya ihtiyacı olan milyonlarca insanlar var. Açlıktan ölenler var. Bunlar varken yenmeyen gıdaların geri dönmesi beni rahatsız ediyor. Girer girmez hemen masayı donatmaları yanlış. Önce menüyü vermesi lazım. Ben demiyorum ki insanlar az yesin. Onun bileceği iş. Yiyebileceği kadar istesin. Ben önce bazen yarım bazen tam porsiyon istiyorum. Tabağımı temizleyerek, zevk alarak yiyorum. Yarım porsiyondan doymazsam yarım porsiyon daha getirin diyorum. Unutmayalım israf eden iflas eder” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merkez birligi
Merkez birligi - 3 yıl Önce

Gittigimiz lokantada pat pat sicak mezeler geliyordu. Cok kilo aldim. Beni dusunen arkadaslarim cok kilo aldim diye secimde bana oy vermedi. Artik gulcu kardesimin inegol goftesini yiyicem. Adnan tk dan sole 1.5 inegol

Ibrahim ethem
Ibrahim ethem - 3 yıl Önce

Arkadaslar secimi.yenileyin. soz az yemek yiyicem artik

Soruyor
Soruyor - 3 yıl Önce

TMO ELİMIZDE KADROLU IDADE KARARI VAR AYNI ŞARTLARDA KPSS ALIM YAPILDI MAHLEMEYE VERMEYEN 22 KİŞI PAT PAY İSE ALINDI HAKKINI ARAYAN TAZMINAT LAR PAT PAT YATIYOR KUL HAKKI PAT PAT YENİLİYOR

banner151

banner251