" />

Fakıbaba: Et ithalatı 3 yıl içinde bitecek!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, planlı bir çalışmayla et ithalatının 2,5-3 yıl içinde biteceğini ancak bir iki senenin sıkıntılı geçeceğini ifade etti. Fakıbaba, “Bu kadar zengin topraklarda yaşıyoruz maalesef et ithal ediyoruz. Bu et ithal etmek bizim gibi çalışkan insanlara yakışmaz" açıklamasını yaptı.

Fakıbaba: Et ithalatı 3 yıl içinde bitecek!
banner200
banner217

Tekirdağ'da temaslarda bulunan Bakan Fakıbaba, planlı bir çalışmayla et ithalatının 2,5- 3 yıl içinde biteceğini kaydetti. Fakıbaba, “'Etin fiyatı ne olacak?' diye soruluyor. Etin fiyatı bizim çalışmamıza bağlı. Allah bize öyle zenginlikler vermiş ki bu konuda çalışacağız" dedi.

BİR İKİ SENE SIKINTI ÇEKECEĞİZ

Damızlık özelliğini kaybetmiş hayvanların kesilmesi konusunda Fakıbaba, veterinerlerin vereceği her türlü karara saygılı olacaklarını kaydederek, "Süt olmazsa ana olmaz, ana olmazsa dana olmaz. Ana bizim için şok önemli. Bu kadar zengin topraklarda yaşıyoruz maalesef et ithal ediyoruz. Bu et ithal etmek bizim gibi çalışkan insanlara yakışmaz. Siyasetçi gelip de her şeye evet, bravo. Yok, doğruları konuşmamız, doğrulardan hareket etmemiz lazım. Süt olmazsa ana olmaz, ana olmazsa dana olmaz. Ama sizin dediğiniz analık özelliğini kaybetmiş hayvanların da kesilmesine biz zaten yok demiyoruz. Kesime uygun olan dişilerin kurbanlığına engel değiliz. Üretmek, üretmek, üretmek. Bir iki sene sıkıntı çekeceğiz. Artık başkalarına bu konuda muhtaç olmamak lazım" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Size güveniyoruz
Size güveniyoruz - 3 yıl Önce

Sayın Bakanım Allah yolunuzu açık etsin doğru tarım politikaları ile bu ülkeyi tekrar tarım ülkesi haline getirelim inşallah

Et et et
Et et et - 3 yıl Önce

Ne etmiş be kardeşim tarım can çekişiyor can onu nasıl düzeltmen onu anlat bize unutma sen gıda tarım ve hayvancılık bakanısın sadece hayvan değil mesele tarıma ne verebilcen masraflar ağır onuda düşün biraz bıktık artık hayvanda hayvan hayvanda hayvan eğer çiftçiyi Yok sayacaksan bizde yem yetiştirmiyelim hiç gıda falanda üretmeyelim

- 3 yıl Önce

bu ekiple zor 10 yıldır görev de olanları değiştirmezseniz zor gözüküyor kan değişikliği iyi gelir tarıma

3 YIL KALIR MISIN SAYIN BAKAN?
3 YIL KALIR MISIN SAYIN BAKAN? - 3 yıl Önce

Yorumcu arkadaşların çoğu aynı fikirdeler, biz de katılıyoruz. O koltukta üç yıl kalabileceğinizi pek düşünmeyin sayın bakan !! Herkes mehdi eker gibi torpilli değil !

1sene
1sene - 3 yıl Önce

Seneye gelecek olan yeni bakan bakalım ne dicek,sanki 3 yıl kalacaksın

İstikrarsızlık
İstikrarsızlık - 3 yıl Önce

3 yıl kalacak olsanız inanalım,inşallah milli tarımdan vazgeçilmez

- 3 yıl Önce

Böyle kararlarla tarım çöker akliňızı başınıza alın iyi bir politika üretin yavurun malına ne kadar meraklı bir ülke olduk ya

- 3 yıl Önce

Üretim tüketim planlamaları yapılmalı,kısa ve uzun vadeli master planlar çıkarılmalı.Damızlık meteryaline önem verilmeli.Sürdürülebilir verimliliği yakalamış işletmelere destek verilmeli.Sehtekarlıkla kredi çeken işletmeler belirlenmeli bütün ülkede Türk Vet veri tabanı güncellenmeli.Adamın ahırında 10 hayvan var Türk Vet te 100 hayvan görünüyor.Desteği 100 hayvan agöre alıyor.


banner151

banner251