" />

Fakıbaba’dan: İthal fıstık açıklaması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 'fıstık ithal edilecek mi' tartışmalarına cevap verdi. Fakıbaba, "Baklava ithalatına beni mecbur bırakmasınlar" dedi.

Fakıbaba’dan: İthal fıstık açıklaması
banner200

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Fakıbaba'nın gerekirse 'fıstık ithal ederiz' ifadelerine sert çıkmıştı. Bakan Fakıbaba, eleştirilere yanıt vererek, "Bizim regüle etme görevimiz var. Muharrem İnce hala bunu anlamamış. Anlayamacak demek" dedi. Fakıbaba, fıstık ithal edilebilir sözünün fiyatı düşürdüğünü söyledi.

BENİ MECBUR BIRAKMAYIN

Baklavacılara da bir çağrı yapan Fakıbaba, şunları kaydetti: "Fiyatlar düştü, siz de baklava fiyatlarını düşürün" dedi. Fakıbaba bu çağrının dikkate alınmasını istedi, sözlerini esprili bir şekilde sürdürdü: "Fıstık düştü, sizde düşürün, düşürmelerini bekliyorum. Baklava ithalatına beni mecbur bırakmasınlar."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
senı bakan yapan zihniyeti
senı bakan yapan zihniyeti - 3 yıl Önce

Yorum yapsak.olmayacak, hakaret etsek bize yakışmaz. Allah im 24 Haziran da göster şunlara dünyanın kaç bucak olduğunu.

- 3 yıl Önce

Syn bakanım piskoloji baskıyı bırakın artık yazik bu millette vatandaşa ithalat yapa Yapa,diye diye,bu ülkede sizin gibi yüksek maaş alan yok asgari ücret le çalışan vatandaşlar maaşları ithalat karşısında eridi bitti sayenizde ay sonunu borç la giriyoruz yazık yazık hiç bir şey demiyorum artık sadece gülüyorum zaten her Sabah yeni bir zam la uyaniyoruz Kemal Sunal rahmetli boşuna filim çekmemiş di filim oldu gerçek,..

banner151

banner251