" />

Fakıbaba: Bizi kıskanıyorlar, bizi çekemiyorlar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Kürt'ü, Türk'ü, Arap'ı, Laz'ı bunlar bizim zenginliğimiz, bunu kıskanıyorlar, bunu çekemiyorlar.

Fakıbaba: Bizi kıskanıyorlar, bizi çekemiyorlar
banner282

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Kürt'ü, Türk'ü, Arap'ı, Laz'ı bunlar bizim zenginliğimiz, bunu kıskanıyorlar, bunu çekemiyorlar. Aramızda bir farkımız mı var? Ama bunu Türkiye'yi bölmek adına kullanıyorlar. Biz bunları kullandırmayacağız." dedi.

Fakıbaba, Gaziantep'te bir otelde düzenlenen yemekte şehit aileleriyle bir araya geldi.

Bakan Fakıbaba, bugün şehit ailelerinin karşısında konuşmasını 15 Temmuz şehitleri ve gazilerine borçlu olduğunu belirterek, "Allah onların mekanlarını cennet etsin. Onlar zaten Peygamber Efendimizin komşuları. İnanın bu ülke onlara çok şey borçlu. Eğer 15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı emin olun burada çoğumuz olmayacaktık, buna emin olun. Onun için onlar gerçekten kahramanlar ve şu anda Peygamber Efendimizin inşallah komşularıdır. Ondan hiç kimsenin şüphesi yok. Çünkü Kur'an'ımız bize bunu böyle söylüyor." diye konuştu.

"100 yıl önce geldiniz ne yaptınız, şimdi ne yapacaksınız." diyen Fakıbaba, şöyle devam etti:

"Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var. O bayrağı alır, başınıza çalarız. Sizin bunu bilmeniz lazım. Bunu öğrenmeniz lazım. Hala öğrenmediniz mi, hala o cahillik mi? Sizi kaç ülke kovdu? Ben sayılarını söylemek istemiyorum. Kaç ülkeden kovuldunuz? Kaç memlekete girdiniz, tekrar çıkmak zorunda kaldınız? Gelin bakalım o zaman, göreceksiniz. Bu birlik beraberliğimiz olduğu müddetçe Allah'ın izniyle bize Allah'tan başka kimsenin gücü bize yetmeyecektir. Ben bir Güneydoğulu kardeşiniz olarak, bütün Türkiye'yi temsil eden bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Kürt'ü, Türk'ü, Arap'ı, Laz'ı bunlar bizim zenginliğimiz, bunu kıskanıyorlar, bunu çekemiyorlar. Aramızda bir farkımız mı var? Ama bunu Türkiye'yi bölmek adına kullanıyorlar. Biz bunları kullandırmayacağız. Her işte Allah'ın izniyle bir hayır vardır. Eğer 15 Temmuz olayı olmamış olsaydı, o şehitlerimize Allah bin kere rahmet etsin. O kahramanlarımız, o gazilerimiz olmamış olsaydı, şimdi bizim bu ülkemiz yoktu. Bölmüşlerdi, üçe bölmüşlerdi. Allah mekanlarını cennet etsin. Böyle evlatlar yetiştirdiniz için Allah sizlerden razı olsun. Öyle babaların, anaların eli öpülür. Öyle bacılar, öyle çocuklar var ki Allah onlardan razı olsun."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADALET
ADALET - 4 yıl Önce

Kalktım anadoludan geldim ankaraya sizinle görüşmek için... üç gün ankarada otellerde kaldım. müsteşarın görüşme kabül etmeyip müsteşar yardımcısına o da genel müdüre yolladı. genel müdür de yardımcımla görüşsün deyince onurlu bir ilçe müdürü olarak bunu red ettim ve ben bakanlıktan üzgün bir şekilde ayrıldım. şimdi size ne diyorum biliyor musun doktorum...! senin altındakilerin adaleti ne ise sen de osun... söylediği başka icraatı başka adamdan bu ülke insanı çok çekti... ben seni ve o muhteşem bürokratlarını allaha havale ettim haberin olsun...

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI
TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI - 4 yıl Önce

Cumhurbaşkanımız Konuşmalarında “… Zira tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik ve yedirmeyeceğiz, ” sözünü çokça söylemektir. Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı MERKEZ ve TAŞRA TEŞKİLATINA özellikle önemli Makamlar ile İL MÜDÜRÜ olacakların dürüst, adil, vicdanlı ve Allah’dan korkan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacak kişilerden atanması için talimat vermenizi istiyoruz.

Bekle
Bekle - 4 yıl Önce

Bakın arkadaşlar FETÖ basını nasıl takip ediyor, Adamlar Kutahya vb. bir sürü yerlerde kendilerini gizledi ve listeleri yok ettiler.. şimdi ise bakanın her haberinin alt bölümüne yöneticiler değişsin diye yorumlar yaparak bakanı etkilemeye çalışıyorlar, ben buna şahit oldum.
Ey TOÇBİR-SEN ısrarla sizin fetö cü uyeleriniz bu işi örgütlüyor,
EY BAKAN BUNLARA YANILMA

Sen ne yapıyon
Sen ne yapıyon - 4 yıl Önce

Editòr neden yapılan yorumu yayınlamıyon, FETÖ cüler sana da mı baskı yapıyor, o zaman fetö cülerin yorumlarını da yayınlama, bakan ın haberleri alt bölümüne yaptıkları makamdakileri alın yorumlarını bunlar yapıyor, siz neden onları yayinlayip bizim yorumlarımızı yayınlamıyorsunuz