Et ve Süt Kurumu koordinasyon toplantısı düzenlendi

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Koordinasyon toplantısı düzenlendi. Sincan Kombinası Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya ESK Genel Müdürü Piral, Genel Müdür Yardımcısı Ethem Kalın, daire başkanları ve kombina müdürleri katıldı.

banner255
Et ve Süt Kurumu koordinasyon toplantısı düzenlendi
banner200

Koordinasyon toplantısının açılış konuşmasını yapan ESK Genel Müdürü Kasım Piral, Et ve Süt Kurumunun et fiyatlarını düzenlemeye yönelik son dönemdeki müdahalelerinin fiyatlar makul seviyeye ulaşana kadar devam edeceğini söyledi. Kırmızı et sektöründe ESK'nın düzenleyici ve dengeleyici etkisinin sektörün tüm paydaşları tarafından önemsendiğini vurgulayan ESK Genel Müdürü Piral, üretici ve tüketiciyi korumaya yönelik tedbirlerimizi hükümetimizin bize verdiği yetki çerçevesinde sürdürüyoruz." dedi.

Et ve Süt Kurumunun Edirne'den Kars'a tüm bölgelerde besicilerin hizmetinde olduğunu dile getiren ESK Genel Müdürü Piral, ESK'nın kombinaları ve mobil kesim uygulamaları ile yirmi dört saat çiftçinin hizmetinde olduğunu kaydetti.

Toplantıda, yurt içi ve yurt dışı piyasalar, kurumsal pazarlama stratejileri, alım, üretim ve satış politikaları, sözleşmeli besicilik uygulaması konuları ele alındı ve kombina müdürlüklerince yürütülen diğer faaliyetler değerlendirildi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 00:49
YORUM EKLE
banner151

banner251