" />

Et meselesini dert meselesi olmaktan çıkarmak istiyoruz!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et meselesini dert meselesi olmaktan çıkarmak için Milli Tarım Projesini hayata geçirmek istediklerini belirtti. Çelik, "Et meselesini dert meselesi olmaktan çıkarmak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için Milli Tarım Projesini hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

Et meselesini dert meselesi olmaktan çıkarmak istiyoruz!
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Congresium ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen "Bu Toprağın Kadınları Milli Tarım Ruhuyla Buluşuyor" etkinliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bakanlık yetkilileri ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen kadınların katılımıyla yapıldı.

Çelik, açılışta yaptığı konuşmada, Anadolu medeniyetinde kadının hep el üstünde tutulduğunu belirterek, "Kadına şiddet güçlülüğün değil suçluluğun göstergesidir" dedi.

TARIMA YENİ BİR VİZYON KAZANDIRMA GAYRETİNDEYİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Tarım meselesi, milli meseledir" sözlerine dikkati çeken Çelik, bu anlayış çerçevesinde Bakanlık olarak hazırladıkları Milli Tarım Projesi ile tarıma yeni bir vizyon ve bakış açısı kazandırma gayretinde olduklarını kaydetti.

ET MESELESİNİ DERT MESELESİ OLMAKTAN ÇIKARMAK İSTİYORUZ

Çelik, 80 milyon kişinin gıdasının karşılanması, mazlum milletlerle ekmek paylaşımı, tarlaların zararlı kimyasallardan korunması, su kaynaklarının daha verimli kullanılması, et meselesini dert meselesi olmaktan çıkarmak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için projeyi hayata geçirmek istediklerini vurguladı.

KADIN ÇİFTÇİLERE POZİTİF AYRIMCILIK UYGULUYORUZ

Çiftçilerin önemli bir bölümünü kadınların oluşturduğuna işaret eden Çelik, desteklerinde kadınlara pozitif ayrımcılık uyguladıklarını kaydetti.

15 BİN GENÇ ÇİFTÇİDEN 11 BİNİ KADINLARDAN OLUŞUYOR

Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Programı kapsamında geçen sene 15 bin çiftçinin desteklendiğini, bu sene de 15 bin çiftçiye hibe vereceklerini ifade eden Çelik, rakamın 11 binini kadınların oluşturduğunu söyledi.

NAMERDE TESLİM DE MUHTAÇ DA OLMAYACAĞIZ

Anadolu kadını ile gurur duyduklarını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

"Anadolu kadını 'Yiğitlik erde değil, serdedir' anlayışı ile 95 yıl önce Kurtuluş Savaşı destanı yazdığı gibi, 15 Temmuz akşamı da Cumhurbaşkanımızın önderliğinde büyük bir direniş göstermiştir. 'Verilmeyecek şeyler vardır, şan gibi, şeref gibi, namus gibi, toprak gibi, vatan gibi, ezan gibi' diyerek, FETÖ'ye, bölücüye, teröriste, cuntacıya, emperyaliste haddini bildirmiştir. Kadını ve erkeği ile vatan kıldığımız bu toprakları el birliğiyle ekeceğiz, biçeceğiz, üreteceğiz, büyüteceğiz. Namerde teslim de muhtaç da olmayacağız."

Etkinlikte Emine Erdoğan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan hibe alarak tarımsal işletme kuran 9 girişimci kadına plaket verdi.

Çanakkaleli çiftçi kadınların hazırladığı "Çanakkale Oratoryosu" ve çeşitli yörelerin halkoyunu gösterileri de sergilendi.

Kaynak: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tareks Hayvancılık
Tareks Hayvancılık - 3 yıl Önce

Tareks hayvancılıkta Neler oluyor??

banner151