Eski Müsteşar Yardımcısı Koçak: Tarımı herkes yapamaz!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı Durali Koçak, tarımın, küçümsenecek ve herkesin yapabileceği bir iş olmadığını ifade etti.

Eski Müsteşar Yardımcısı Koçak: Tarımı herkes yapamaz!
banner200
banner217

Bilecik'te bir takım programlara katılan Eski Müsteşar Yardımcısı Koçak, tarımın, bilgi, teknoloji ve tecrübe isteyen bir üretim alanı olduğuna dikkat çekerek, “Tarım, küçümsenecek, herkesin yapabileceği bir iş değildir. Tarım aynı zamanda ekoloji ve ekonomi ile doğrudan ilgilidir. Tarım, risklere açıktır ona göre politikalar geliştirilmeli ve uygulanmalı. Öyle ki yağmur çok yağsa sıkıntı, az yağsa sıkıntı. Bununla beraber sel ve dolu gibi afetlerde olunca büyük sorunlar meydana geliyor. En önemli sorunlarımızdan birisi arz ve talep dengesi öngörülemiyor. Her sene aynı ekiyorsunuz verim çok oluyor, fiyat düşüyor, verim az oluyor fiyat artıyor, böyle olunca fiyatlarda çok sık dalgalanmalar yaşanıyor. ve tarımdaki yatırımın geri dönüşümü çok uzun sürüyor. Özel politikalar geliştirilerek uygulanmalı" değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Imamın mudur olduğu bakanlıkta tarımı avukat ve doktorların yaptığı ülkede herşey güzel güllük gülistanlık. Ne olup bittiğini ne anlayan var ne farkına varan. Durmak yok yola devam

- 3 yıl Önce

Dune kadar müsteşar yardımcısıydiniz . Özel politikaları neden uygulamadınız? Ziraatten sadece ziraatçılar anlamaz. Ne varsa cemaatcilerde ve imam-hatiplerde var demenin sonu budur işte. Isi ehline vermezseniz zor toparlaniriz.

bakanlık
bakanlık - 3 yıl Önce

sayın bakanım değerli yöneticiler, bakanlığın gündemi buzağı ölümleri kayıplar oldukça fazla bu meselenin çözümü için bilimsel çözüm aramak gerekli, merkez araştırma enstitüsüne gittim geçenlerde hali Allah lık gönderin yakın bi adamınızı vatandaş gibi baksın haline adamlar 9.30 da işe geleni var, buraya el atın ıslah edilmesi gereken yer burası

Hayvancılık
Hayvancılık - 3 yıl Önce

Ben hayvancılık yapıyorum. Beş baş hayvan almak istiyorum ama yani simental e dönmek istiyorum kıredi almak istiyorum ama malesef bankada anlattıkları gibi işler kolay diğil acaba bankadaki sıkıntıları bakanlık biliyormu. Buzorluklar devam etiği için eli boş dönüyoruz.

Dost
Dost - 3 yıl Önce

Kimse boş yere konuşup gündemi işgal etmesin icraatiniz nedir buna bakılır. İş yaptığınız ekibe bakın önce bunlardan bi yol olmaz. Bu adamları ifşa edin terfi ettiriyorsunuz. Bakanımız ilk geldiğinde ne dedi teftiş meftis bilmem kulağından tutar savcılığa veririm demedi mi unuttunuz mu? Sefilin biri elinde bir bordroyla bakanlık koridorlarında geziyor. Neymiş derdi: müdür maaşı cok azmış. Bu ve bu tip adamlar mı tarımda ufkumuzu açacak bunlar mi tarim politikası gelistirecek? Para istiyormuş Verin şuna hayvan seçim falan da defolup gitsin. Müdürlükten alacağınız yok anladık.

Tarım Politikaları
Tarım Politikaları - 3 yıl Önce

Üretici neden risklere göre tarım politikaları geliştirip uygulamıyor, neden arz ve talep dengesini öngörmüyor. Ondan sonra Bakanlıktaki çok değerli yöneticilerimiz zor durumlarda kalıyorlar, kızıyorlar, basına durumu açıklamak zorunda kalıyorlar, güzel koltuklarını bırakmak zorunda kalıyorlar. Üretici ancak şikayet etmesini biliyor, vay efendim ürünüm para etmiyor, yok mazot pahalı, yok hal kanunu, yok destek, yok borç erteleme, yok bilmem ne.. Allah belasını verse de bu üreticilerin, ülke olarak hepimiz kurtulsak!!!

Doğru soz
Doğru soz - 3 yıl Önce

Tarim yapacak çiftini kaldı tarim arazileri imara açıldı üstüne tmo da kuculuyoruz diye bazı ajans ekipleri kapatiyo yılbaşından sonra her şey ital olacak durumun özeti budur

banner151

banner251