" />

Emine Erdoğan’dan: Ata tohum çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanlığınca düzenlenen "Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni"ne katıldı. Törende konuşan Emine Erdoğan, "Ata tohumu seferberliğimizde kadınlarımızdan destek istiyorum. Yerli tohumun peşine düşelim ve bu alanda devletimizin milli tarım seferberliğine katkı sağlayalım" dedi.

Emine Erdoğan’dan: Ata tohum çağrısı
banner200

Gıda kalitesi için tohumun önemine dikkati çeken Emine Erdoğan, "Ata tohumu seferberliğimizde kadınlarımızdan destek istiyorum. Tohum, gıda kalitesinin başladığı yerdir. Bu nedenle de sağlığın başıdır. Ne kadar güvenilir ve kaliteli tohumunuz varsa, gıdanız da o derece sağlıklı olur. Yerli tohumun peşine düşelim ve bu alanda devletimizin milli tarım seferberliğine katkı sağlayalım." ifadelerini kullandı.

79 ÜLKEYE TOHUM İHRACATI YAPIYORUZ

Türkiye'nin tohum ihracatının hızla artığını belirten Emine Erdoğan, "2002'de 145 bin ton sertifikalı tohumluk üretimimiz 15 yılda 7 kat arttı. İhracatımız ise 8 kat artarak ülkemizi 79 ülkeye tohum ihracatı yapan bir noktaya getirdi. 2023'te hedefimiz 2 milyon ton üretim ve 500 milyon dolarlık ihracattır. 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefi, nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınların ekonomik hayata katılımı ile mümkün olacaktır" şeklinde konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Milli
Milli - 3 yıl Önce

Saygıdeğer hanım efendi, size çok üzülerek söylüyorum sanırım size bu ülkede yerli bu ülkenin ürettiği ürünlerini enflasyon canavarı yaparak bu ülkeyi ithalat cenneti haline getirmiş olduklarını söylemediler bu ülkede milli tohumu bırakın milli üretici kalmadı sayın hanım efendi,genede size en azından bu milli duygularinizdan dolayı ülkemin çok az kalan üreticileri adına sonsuz teşekkürler ediyorum

heee
heee - 3 yıl Önce

dolan dolan hadi birazda sen oyalan

çiftci
çiftci - 3 yıl Önce

Sarayın bişeyden haberimi yok...

biz başka  ülkede mi yaşıyoruz
biz başka ülkede mi yaşıyoruz - 3 yıl Önce

Sizin oğlunuzun gemisinin yaktığı mazot fiyatının 4 katını verip para kazanmaya çalışıyoruz biz bunlardan haberiniz var mı. Analarımız da bizle beraber o tarlada emek sarf ediyorlar bi faydam dokunsun diye geceleri gündüzleri yok elleri ayakları nasır çatlak içinde

- 3 yıl Önce

Birisi emine hanıma yerli ata tuhumun kalamadığını ve ithal edilidiğini söylemeli yazık haberi yok :)

banner151

banner251