" />

Ekmek İsrafı Kampanyası "Barış Ekmeği" Etkinliğinde

TMO, "Ekmek İsrafı Önleme Kampanyası" kapsamında Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali'ne katıldı.

Ekmek İsrafı Kampanyası
banner200

Esenler Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı münasebetiyle "Çanakkale Şehitleri'nin Torunlarıyla Barış Ekmeği'ni Esenler'de Pişiriyoruz" sloganıyla bir etkinlik düzenledi. 6. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali için Esenler'e gelen Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Suriye, Filistin, Lübnan ve Kosava ülke çocukları, tüm dünyaya barış, dostluk ve kardeşlik mesajları verdiler. Ülkelerinden getirdikleri un, su, tuz ve maya ile "Barış Ekmeği" hamuru yoğurup pişirdiler.

Coşkulu geçen etkinliğe Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ, AK Parti İstanbul Milletvekili Sevim SAVAŞER, TİKA Başkanı Serdar ÇAM, Esenler Kaymakamı Yüksel ÜNAL, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik GÖKSU ve TMO'yu temsilen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Ayşin ŞENSES katıldı. Vatandaşların ilgisinin yoğun olduğu etkinlikte çok sayıda basın mensubu da yer aldı.

YORUM EKLE
banner151

banner251