Ekinci, Tarım Bakanlığından MSB’ye atandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Nizamettin Ekinci, Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne atandı.

Ekinci, Tarım Bakanlığından MSB’ye atandı
banner200
banner217

Hüseyin ŞİMŞEK

Milli Savunma Bakanlığı'na dair atama kararları Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne, görevlendirilmesi daha önce yapılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Nizamettin Ekinci resmen atandı. 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından 'sivilleştirilen' Milli Savunma Bakanlığı'nın Personel Genel Müdürlüğü'ne atanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eski Personel Genel Müdürü Ekinci'nin ismi AKP'den iki dönem milletvekili aday adayı olması ve AKP Genel Başkanı Yardımcısı Mehdi Eker'e yakınlığı ile biliniyor.

AKP'nin 'süper bürokratları' arasında gösterilen Ekinci, 2008 yılında Eker'in Tarım Bakanlığı döneminde getirildiği Personel Genel Müdürlüğü'nden 8 yılda milletvekili aday adaylığı dışında hiç ayrılmadı. AKP'den milletvekili aday adayı olduğu dönemde ise Türkçe, Kürtçe ve Zazaca el ilanları ve afişler bastırarak adını duyurdu ancak bu hamlesi milletvekili olmak için yeterli olmadı.Seçimlerde köyünden 62 HDP oyuna karşı sadece 2 oy alabildi.

Ekinci ayrıca ÇAYKUR ve Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu üyeliği, Doğu ve Güneydoğu Kalkınma Vakfı Yönetim ve Danışma Kurulu Üyeliği ve Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası Disiplin Kurulu Üyeliği yaptı.

Yöneticilikte mahir (!)

Ekinci'nin ismi, Mehdi Eker'e yakınlığının yanısıra, 'doktor' ünvanı bulunmayan bir personelin bu unvanla Resmi Gazete'de isminin yayımlanarak atamasının yapılması ile de duyuldu. Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan'ın Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük atamaları sırasında Resmi Gazete'de isminin 'Dr. Mustafa Kayhan' olarak yazılmasının sorumlusu olarak Ekinci gösterildi. Kayhan'ın “Benimle bir alakası yok. Burada bir hata veya ihmalkarlık varsa, bunun sorumlusu Personel Genel Müdürlüğü'dür" demesi, iddiaları kuvvetlendirdi.

Kaynak: Birgün

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlahi Adalet
İlahi Adalet - 4 yıl Önce

Ordu da bazı kişiler darbeye kalkışarak bu halka büyük zulüm ettiler. Allahta onlara ceza olarak Nizamettin Beyi gönderdi.:)

Nızo kanunu
Nızo kanunu - 4 yıl Önce

Bu genel müdürün çıkarttığı yönetici atama yönetmeliği tam bir hukuksuzluk metnidir. Sınavla geleni istifaya, fetöcülere de vekil müdürlükler temin etmeye çalışılmıştır.

T.Haber yine bildi
T.Haber yine bildi - 4 yıl Önce

Benim devletimin istihbaratı yokmu? MİT ne iş yapar? Bizler Nizamettin Ekinci yi takip etmeye devam edeceğiz. MSB Nizamettin in ne olduğunu iş işten geçmeden oğrensin diye dua edelim dostlar.

personel
personel - 4 yıl Önce

süper olmuş millisavunma bakanlığına hayırlı olsun artık kışlalara kürtçe zazaca rürkce yazılır.tarım bakanlığındaki personel çok memnun muş gibi milli savunmaya vermişler.

- 4 yıl Önce

Milli Savunma Bakanlığını gözden çıkarmışlar sanırım!!

AH VAH
AH VAH - 4 yıl Önce

Birçok insanın ahını alarak gitti . Bu dünyada işi iş bakalım ahirette nasıl hesap verecek.

Ağlasammı gülsemmi
Ağlasammı gülsemmi - 4 yıl Önce

Nizoyu savunma bakanlığına genel müdür yapmak akıl karı değil. vallahi şaşkınım. bu bakanlık bu kadar büyük hatayı kaldıramaz. yakında kokusu çıkar.

Münker nekir
Münker nekir - 4 yıl Önce

Hesap günü yine karşılaşırız, o gün genel müdür kasıntısı ve kibiriyle değil bir zavallı gibi olacaksın ama fayda etmeyecek, çünkü senin Allah'ın kullarına tepeden baktın nızo.


banner151

banner251