" />

Daniş: Ukrayna’da ticari temaslarda bulundu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş başkanlığındaki heyet, "Sektörel Ticaret Heyeti Ziyareti" kapsamında Ukrayna'da temaslarda bulundu.

banner255
Daniş: Ukrayna’da ticari temaslarda bulundu
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen "Sektörel Ticaret Heyeti Ziyareti" kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş başkanlığındaki heyet, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bir takım temaslarda bulundu.

Konu ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadeler aktarıldı:

“Ziyaret kapsamında, Ukrayna Tarımsal Politika ve Gıda Bakan Yardımcısı Olga Trofimtseva ile gerçekleştirilen resmi görüşmede, iki ülke arasında var olan iyi ilişkilerin geliştirilmesi adına iki ülke bakanlıkları olarak gereken her türlü desteğin verilmesine devam edilmesi fikri benimsendi.

Türkiye – Ukrayna İş İnsanları Platformu Kurulacak!

Ayrıca Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş'in gündeme getirdiği, tarım alanında faaliyet gösteren iki ülke işadamlarının daha etkin ve hızlı bir şekilde bir araya gelebilmeleri ve iletişimin daha sağlıklı gerçekleşmesi bakımından bir "Türkiye – Ukrayna İş İnsanları Platformu"un kurulması fikri, Trofimtseva tarafından da benimsendi. Kurulacak bu platformun, var olan tarımsal ticaret hacminin ve iki ülke karşılıklı yatırımlarının artırılmasına vesile olması bekleniyor. Gerçekleştirilen bu toplantılar vesilesi ile işadamlarımız, Ukrayna'da geniş ölçekli üretim yapan özel ve tüzel niteliğe haiz sektör temsilcileri ile bir araya gelme imkânına sahip oldular. Ukrayna ziyaretini gerçekleştiren Türk heyeti içerisinde TMO Genel Müdürlüğü ile, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü yetkililerinden oluşan resmi delegasyon ve Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu çatısı altında yer alan işadamları yer aldı."

Kaynak: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

YORUM EKLE
banner151

banner251