" />

Cumhurbaşkanı adayı İnce: Tarım bakanın adı Fakıbaba, milletin adı Fakirbaba

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya sert eleştirilerde bulundu. Fakıbaba'ya yüklenen İnce, “Fıstığın kilosu 220 lira olmuş. Tarım bakanı fıstık böyle olursa dışarıdan ithal ederim diyor. Ya vicdansız fıstığın adı Antep Antep'tir. Tarım bakanının adı Fakıbaba milletin adı Fakirbaba" diye eleştirdi.

banner255
Cumhurbaşkanı adayı İnce: Tarım bakanın adı Fakıbaba, milletin adı Fakirbaba
banner200

Kırklareli mitinginde konuşan İnce, “Bayram geliyor yakında. Aklımıza ne gelir, baklava gelir. Fıstığın kilosu 220 lira olmuş. Tarım bakanı 'fıstık böyle olursa dışarıdan ithal ederim' diyor. Ya be vicdansız fıstığın adı Antep Antep'tir. Tarım bakanının adı Fakıbaba milletin adı fakirbaba. Bayramda kursağında baklava beklerken sırtında oklava yeme. Bunu değiştireceğiz. İki Trakya büyüklüğünde tarım alanı artık ekilmiyor. Buğdayın geçen yıldan bu yana fiyat artışı yüzde 11, mazotun artışı yüzde 27" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Soruyor
Soruyor - 3 yıl Önce

Tarım bakanı hiç bir etkisi yok hep ITAL konuşuyor eskiden istifa eden TMO genel müdürü 10 yıl SONRA tekrar kuruma gelip ve mahkeme kararı uymayıp kurumu yaklaşık 5 trilyon para ödetiyor kimse bir şey yapmiyor BU sefer 24 herkes AKLINI BAŞINA ALSIN BU SEFER ATTI ALAN ÜSKÜDARI GEÇMESİN UYANIN artık .....

Gerçekler görmemek için at göz
Gerçekler görmemek için at göz - 3 yıl Önce

Doğru söz e ne diyim adam doğru dedi bu sıkıntılı. Bakanda iş yok köylüyü şehirde koşulsuz kayıtsız bakar Yeşil kart verir.isen köyde kimse yaşamaz..

Faruk Çelik hemşehrisini koru
Faruk Çelik hemşehrisini koru - 3 yıl Önce

Personelini dinlemeyen bir siyasetçi ne kadar baba olabilir. Tocbirsen ile danışıklı döğüşe devam edin sayın bakanım. Gönülden düşmezsiniz inşallah.

banner151

banner251