" />

Çelik: Tarım siyaset yapılmayacak bir alandır

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, bir üniversitenin programı için geldiği Tekirdağ'da, "Toprağın milliği esastır. Onun için burada siyasetçilik, particilik meselesi çok gerilerde kalmalı tarıma bu gözle bakmalıyız" dedi.

Çelik: Tarım siyaset yapılmayacak bir alandır
banner200

Namık Kemal Üniversitesinin Türkiye'de Tarımsal Üretim ve Gelecek Projeksiyonu konulu oturuma konuşmacı olarak katılmak için Tekirdağ'a gelen Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımda siyasete yer olmadığını ifade etti. Çelik, "Tarım siyaset yapılmayacak bir alandır gençler, sizde öyle yetişin yani tarım o kadar önemli ki hiç siyaset yapılmaması gereken bir alandır. En milli konudur tarım onun için, tarım milli olmalı milli savunma, milli eğitim diyorsak bu topraklar şehit kanı ile sulandı. Sulanan bu topraklar korumaktan daha fazla milli olan bir şey olabilir mi? Tabi ki en milli şey olması gereken şey tarımın milli olmasıdır. Toprağın milliği esastır. Onun için burada siyasetçilik, particilik meselesi çok gerilerde kalmalı tarıma bu gözle bakmalıyız ki eksiklerimizi gediklerimizi giderelim" ifadelerini kullandı.

"2019 SEÇİMLERİ DOLAYISIYLA YOĞUN BİR ÇEKİŞMENİN, GERİLİM SİYASETİ SÜRECİNİN İÇERİSİNDEYİZ "

Konuşmasının devamında terör olaylarına ve 2019 seçimleri de değinen Milletvekili Çelik, "Dünyada ve ülkemizde son derece önemli gelişmelerin yaşandığı süreçten geçiyoruz. Bu süreçler nedir diye bakacak olursak birçok şey saymak mümkün. Siyasi ve ekonomi güç merkezinin Batı'dan Doğu'ya kaymaya başladı bir sürecin içerisindeyiz. Tarih iyi incelendiği zaman ekonominin ve siyasetin merkezi değişkenlik arz ediyor. Emperyalistlerin 100 yıldır hesaplarının güncellenmesinin yapılmaya çalışıldığı bir sürecin içerisindeyiz. Yine masada ittifak olup sahada ikiyüzlülük gösteren büyük devletlerin gerçek yüzlerinin göründüğü bir süreci yaşıyoruz. Suriye'de ve Irak'ta toprak bütünlüğünden yanayız, ülkelerin toprak bütünlüğünden yanayız demelerine rağmen terör koridoru oluşturmak için aleni destek verildiğini gördüğümüz bir sürecin içerisindeyiz. Uluslararası kuruluşların etkinliğini hemen hemen etkinliğini yitirdiği bir sürecin içerisindeyiz. Uluslararası kuruluşlar bir karar alıyor kimse dinlemiyor. NATO bir şey söylüyor kimse uygulamıyor. İçeride 2019 seçimleri dolayısıyla yoğun bir çekişmenin, gerilim siyaseti sürecinin içerisindeyiz" ifadelerine yer verdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Günaydınlar
Günaydınlar - 3 yıl Önce

Sayın vekilim günaydınlar olsun hepimize,ülkenin üreticisine resmen ayaklar altına aldınız şimdide bakanlığız elinizden alındıktan sonra tarım aklınıza gelmiş ve tarımın siyasete alet edilmemesini söyler oldunuz,bu ülkenin üreticisiyle resmen dalga geciyorsunuz tvlerde söylüyorsunuz yok şu destek yok bu destek vereceğiz diye hayvancılığı alt üst ettiniz hala konuşuyorsunuz, enflasyon canavarı yaptınız bu ülkenin alin teriyle ve dunyanin en pahalı girdi maliyetleri olan bir ülkede ürettiği malını utanmadan çıkıb birde ucuz et yesin millet diye hala ithalat yapmaya devam ediyorsunuz, ama artık bu ülkenin üreticisi sizin amacınızin ne olduğunu çok iyi biliyor yandaşları zengin etmek ama seçimlere az kaldı

Degisik
Degisik - 3 yıl Önce

Sayesinde ak partiden soguttu bizi halen konusabiliyor.Sectigi burokratlari kendi gibi ayni.Halka zulm eden umrunda olmayan insanlar.Baska hicbirsey denmez insan birazcik kendine bakmalidir.

Gurur duyun
Gurur duyun - 3 yıl Önce

Sayenizde fakirlestik gurur duyun ortaya koydunuz siyasetle.

Çok güldüm
Çok güldüm - 3 yıl Önce

Sayin çelik tarım madem particilige alet edilmeyecekti beden eğitimi öğretmenini neden genel müdür yardımcısı yaptın. Ayıp yav bari aklımızlà alay etmeyin

Anlatmaya gerek yok
Anlatmaya gerek yok - 3 yıl Önce

Traktör soforunu, iki isciyi, uc bes memuru ihrac edince tarim bakanligi fetöden temizlendimi? Zaman gazetesi dagitanlar ya hala mudur yada mudurluk pesinde. Paralel yapı ile mücadele ettiniz mi sn faruk celik? Paralel yapıyla siz mücadele ettiniz mi sn eşref ahmet fakibaba?

Sen
Sen - 3 yıl Önce

Teşkilatını adam yerine koymayan adamsın sen. Gittin kamyoncular odası, esnaf odası, ticaret odası bilmem ne odası ne kooperatifi ne derneği... onlara akıl danıştın, sözde ortak akıl toplantıları yaptın, sonra yuhlana yuhlana kaçtın. Şimdi ki bakan da senden farksız. Kılavuzunuz kargalarda. Benim ilçe müdürüm, şube müdürüm, mühendisim, veterinerim demediniz. Sizler çok akıllısınız ya... bir bakan olarak siz tarımdan anlarsınız, bir de merkez yöneticileriniz. Sonuç eşittir enkaz...

- 3 yıl Önce

siz ve ekibiniz siyasetin alasını yaptınız basın müşaviriniz ömer ekşiyi unutmadık

BAŞKA KİMSEYİ BULAMADINIZ MI?
BAŞKA KİMSEYİ BULAMADINIZ MI? - 3 yıl Önce

ÜNİVERSİTEYE BAK KİMİ ÇAĞIRMIŞ TARIMDAN EN İYİ ANLAYANI! PEH PEH PEH .......


banner151

banner251