Çelik, Moritanya ile ilişkilerimizi daha da gelişecek!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Moritanya İslam Cumhuriyeti Balıkçılık ve Deniz Ekonomisi Bakanı Nani Ould Chrougha ile bir araya geldi.

banner255
Çelik, Moritanya ile ilişkilerimizi daha da gelişecek!
banner200

Çelik, Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, iki ülkenin karşılıklı büyükelçilikleri açmasının ardından Moritanya ile ilişkilerin ivme kazandığını belirtti.

Moritanya ile Türkiye'nin 2008'de 22 milyon dolar olan dış ticaret hacminin, 110 milyon dolar seviyesine çıktığını ifade eden Çelik, tarımsal ticaretin de 37 milyon dolar düzeyinde bulunduğunu bildirdi.

Bakan Çelik, Türk iş adamlarının özellikle balıkçılık alanında Moritanya'da yatırımlarının olduğuna dikkati çekerek, iki ülkenin ekonomik ilişkilerinin gelişeceğine inandıklarını belirtti.

Chrougha da Moritanya'nın özellikle denizcilik konusunda önemli fırsatlar sunduğuna işaret ederek, bu ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmesini arzu ettiklerini söyledi.

İki ülkenin de iş birliğinden kazançlı çıkacağını dile getiren Chrougha, özellikle balıkçılık sektöründe ticari bağların daha da genişlemesini umduklarını kaydetti.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

YORUM EKLE
banner151

banner251