Bütçe görüşmelerinde Bakan Çelik’e not aldıran diyalog!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2017 bütçe görüşmelerinde milletvekilleri ile Bakan Çelik arasında ilginç bir 'bayan bürokrat' diyaloğu yaşandı.

Bütçe görüşmelerinde Bakan Çelik’e not aldıran diyalog!
banner200

ÖZEL HABER

Bütçe görüşmeleri başlamadan önce Bakanlık bürokratları komisyon üyelerine kendilerini tanıttı. Ancak aralarında hiçbir bayan bürokratın olmaması dikkat çekti. Bunun üzerine Bakan Çelik ile CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ve İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Bütçe görüşmesinde Bakan Çelik ile CHP milletvekilleri arasında yaşanan bayan bürokrat diyaloğu...

Musa Çam: Sayın Bakan, Tarım Bakanlığında hiç kadın arkadaşımız yok mu? Duymadı mı Sayın Bakan?

Başkan: Sayın Bakanım duydu da…

Musa Çam: İşine gelmedi…

Bakan Çelik: Not aldım…

Bihlun Tamaylıgil: Tarımdaki en büyük emek gücü de kadın gücü Sayın Bakanım…

Başkan: Sayın Bakanım, cevap kısmında cevap verecek buna…

Bihlun Tamaylıgil: Sadece mevsimlik işçi ve tarımda çalışan değil, bir yerde tarımın geleceği için de kadınların fikrî olması gerekir Sayın Bakanım. Hiç kimse yok, bir kişi bile…

Bakan Çelik: Aynen katılıyorum…

Bihlun Tamaylıgil: Katılmak yetmiyor Sayın Bakanım, icraatınızı bekliyoruz…

Başkan: Aksiyon…


TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayan personele mobbing
Bayan personele mobbing - 5 yıl Önce

Bakanlığımızda bayan personele mobbing maalesef çok yaygın. Özellikle master yada doktoralı ise bayan mühendislerin vay haline.

Az okumuş
Az okumuş - 5 yıl Önce

Bana nitelikli mühendis lazım değil. ÇKS kaydı giren adam gerekli. Diğer personel iş yapmaz diyen il müdürleri ile çalışıyoruz.

Cinsiyet Ayrımcılığı
Cinsiyet Ayrımcılığı - 5 yıl Önce

Tarım Bakanlığı, Faruk Çelik Bakanımız ile büyük değişim yaşıyor. Eksik olan, bayan bürokratlara yer verilmemesi. Faruk Bey'e bu konuda aktarılan bilgilerin yetersiz veya yanlı olduğunu düşünüyoruz. Bayanların liyakat sahibi olmalarına tahammül edemeyenlerin bürokrat olmalarına tahammülü hiç olmaz. Eğitim düzeyi yüksek olan bayanların yükselme oranları çok düşük, hatta imkansız. Yıldırma politikaları ile bırakın bir yerlere gelmelerini psikolojilerini bozarak, pasifize ederek, normal görevlerini yapmaları engelleniyor. Bayanlar olarak, bu haksızlığın giderilmesini ümit ediyoruz.

Hakimiz yenmesin
Hakimiz yenmesin - 5 yıl Önce

Sayın bakanımız devlet büyüklerimiz hiç bir taşeron madur olmucak dediniz biz TMO taşeron olarak çalışıyordu sözleşme maddesinde hükümet taşeron sureci uzadığından 113 gün maddesi var bizde tek başınıza geldiğindezde ilk 100 gün tasaren yasasi çıkacak diye sözleşme kısa yaptılar bize gelen yazıda yaşanan aksaklık diyor biz aynı memur yaptığı işi yaptın onlar gibi geçici grev gittik çalıştığımız yerlerde hiç bir aksaklık olmadı hem aksaklık yaşayıp hemde aksaklık yazısı geldi işsiz kaldık herkez maddi ve manevi zor durumda bu kış günü herkez işsiz kaldı bare işten atacaksınız keşke sözleşme taşeron yasası uzadığından maddesi yazmasaydiniz herkez o madeye güvendi kpps sınavı hazirlanmadik yine aksaklığa uğrayan biz olduk

Sendika kime çalışıyor
Sendika kime çalışıyor - 5 yıl Önce

okuyanı sevmiyorlar kardeş. cemaatçilerden başka adam tanımıyor bazı begefendiler!

Bu nasıl bakanlık?
Bu nasıl bakanlık? - 5 yıl Önce

Tarım bakanlığını yönetenler mobbing uzmanı cemaatçiler desem tocbirsen yöneticileri kabul etmezler. Mobbing herkese yapılıyor.

mühendis bayan
mühendis bayan - 5 yıl Önce

Yüzümüze karşı "ben kadın personelle çalışmak istemiyorum", "hamile olduğunu bilseydim felanca kadını başkanlığıma almazdım" diyen daire başkanları ile çalışmanın ne kadar rencide edici, aşağılayıcı bir ortam olduğunu varın siz düşünün....

banner151

banner251