Bürokraside büyük değişim: 134 atama yapılacak

Hükümet, kabineden sonra bürokraside de büyük bir değişime hazırlanıyor. Müsteşar, müsteşar yardımcısı ve genel müdür düzeyinde 134 makama atama yapılacak. Bu atamalarla ilgili mutabakat 14 Ağustos'a kadar tamamlanacak. Tarım Bakanlığında da önemli değişiklikler bekleniyor.

Bürokraside büyük değişim: 134 atama yapılacak
banner200

Kabinedeki değişimin ardından Bakanlıklardaki üst düzey bürokratlarda da önemli bir değişiklik bekleniyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise değişimin yaşanacağı bakanlıkların başında geliyor.

Kabinedeki değişimin ardından Ankara şimdi bakanlıklarda yapılacak üst düzey bürokratların atanmasına kitlenmiş durumda. Alınan bilgilere göre 134 makama atama yapılacağı belirtilirken, bu makamlara yapılacak atamalarla ilgili mutabakatın ise 14 Ağustos'a kadar tamamlanacağı ifade ediliyor.

Mutabakatın tamamlanmasıyla birlikte 14 Ağustos'tan sonra müsteşar, müsteşar yardımcısı ve genel müdür düzeyinde atamaların yapılacağı belirtiliyor.

Yeni kabinede Sağlık, Adalet, Kültür, Milli Savunma, Tarım ve Çalışma Bakanları değişirken, bürokraside yapılacak değişiklikte de bu bakanlıkların başı çekeceği kaydediliyor.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çok çabuk hiç durmadan.
Çok çabuk hiç durmadan. - 4 yıl Önce

Tarım kredi genel müdürü Ayhan Karayama ve Tarnet genel müdürü Tolga Gönenli hemen görevden alınmalı.

inşallah
inşallah - 4 yıl Önce

Tarım kredi TMO bunlar en başta değişmeli

Tarim Kredi
Tarim Kredi - 4 yıl Önce

Tarim kredi de cok koklu degisiklikler olacak bilinmeyenler bilinecek..

inşallah
inşallah - 4 yıl Önce

başta tarım kredi ve tkdk olmak üzere baştan aşağı yenilenmesi lazım. çok farklı durumlar seziyorum. yeni bakanımıza hayırlı olsun diyorum. inşallah temizliği tam yapar.

SAYIN BAKANIM
SAYIN BAKANIM - 4 yıl Önce

HAYIRLI VE UGURLU OLSUN YENİ GÖREVİNİZ ALLAH UTANDIRMASIN SAYIN BAKANIM TARIM BAKANLIGINA BAGLI KURULUŞLARIN BAŞİN DAKİ GENEL MÜDÜRLERİN YORKUN OLDUGUNU HİSSİDİYORUZ BUNLARIN DEYİŞİM ZAMANLARI GELDİ VE GECİYOR GÜZEL KATROLAR BEKLİYORUZ İNŞALLAH BU KADIROLARIN CİFCİNİN HİTİYACIVAR ACİLEN CİFCİMİZ SIKINTIDA CÜNKÜ KARŞILARINDA MAHTAP BULAMIYORLAR ?

eskiler ne zaman gider
eskiler ne zaman gider - 4 yıl Önce

Direk isimlere bakalım kemal oğlu 10 senedir tmo ile ilişkili ve hala bürokrat pakdil en az 15 senedir neye katkı sundu durali bildim bileli bürokrat taşar 20 yıldır hangi yarayı sardı karayama 10 senedir yama twitterda reise anca yağ, reformda en az 7-8 senelik bürokrat dolu bügem haygem de kabiliyetsiz bürokratlara hiç girmeyelim Eskiye rağbet varsa nitelikli eski bürokrat müşavirlerden ayıklayın atayın ya da gençlere fırsat verin

Hadi
Hadi - 4 yıl Önce

Faruk Çelik'in kalıntıları temizlenmesi an ve vatan için önemli komple revizyon şart istikrar ve başarı için tmo tarım kredi yönetimini degiştir çiftçinin perişan ve zarar etmesini isteyen zihniyetler tüccara yandaşa yoldaşa çalışanlar gitsin adalet için

Sıkıntı başlarda
Sıkıntı başlarda - 4 yıl Önce

Tarım sektörü büroktatlarında değişim olması şart. Şöyle bir bakın çogu bürokratın ilgi alanı tarım veya hayvancılık alakası yok .müşteşarından yardımcılarına ,genel müdürlerden daire başkanlarına kadar durum böyle. başka kurumlarda yöneticilik yapanları üst düzey bürokrat olarak atamışlar bugün tarım sektörü yönlendiriyor ve başarıları da kamuyonun takdirine bırakıyorum.


banner151

banner251