" />

Bizim bakanlık diye bir derdimiz yok

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 9 senedir bakanlık yaptığını belirterek, “Bizim bakanlık diye bir derdimiz yok" dedi.

Bizim bakanlık diye bir derdimiz yok
banner200
banner217

Mersin İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği'nce Yenişehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa katılarak, üreticiler ve çobanlarla bir araya gelen Çelik, burada üreticilere ve çobanlara seslendi. Çelik, çobanlık ve hayvancılığın çok kutsal meslekler olduğunu belirtti. Çelik, Bakanlık görevine başladığında kendisine sunum yapanların 'sürü yöneticisi' bir tanımlama yaptıklarını aktararak, "Neymiş bu? Bizim çocukken yaptığımız çobanlık. Yok, değişim, dönüşüm olacak ama bazı şeyler değişmez, çobanlık gibi. Çobanız kardeşim, bu kadar açık söylüyorum" dedi.

BİZİM BAKANLIK DİYE BİR DERDİMİZ YOK

Konuşmasında bürokratlara da göndermede bulunan Çelik, şunları kaydetti: "Tepeden bakan değil, üreticinin hizmetkarı bir il müdürü olacak. Memur olacak, kapıdan baktıran değil, yoluna düşüp, onu hizmet yolunu gösteren yönetici olacak. Bakan demek, bakmak demek. Nereye bakacaksın, ne bakması? Bakanlık filan bunlar sonra çıktı. Bizim bakanlık diye bir derdimiz yok. Ben 9. senedir bakanlık yapıyorum. Bir inşaat ustasının oğluyum ben, ömrü çileyle geçmiş bir insanın oğluyum. Neyin ne olduğunu biliyoruz biz. Çile çeke çeke geliyoruz. Onun için bu bakanlık makanlık tafraları, müdürlük tafraları yok. Halk efendi olacak, millet efendi olacak, çoban efendi olacak. Hizmetinizde olacağız, bunu laf olsun diye söylemiyorum."

KÜPE BORÇLARI SİLİNECEK

Türkiye coğrafyasının küçükbaş hayvancılığa uygun bir coğrafya olduğunu aktaran Çelik, ancak 1980'den bugüne kadar küçükbaş hayvan sayısında yüzde 40'lık bir azalma olduğunu, bunu nasıl artırabilecekleri yönünde çalıştıklarını belirtti. Şu anda küçükbaş hayvanları yeniden saydıracaklarını belirten Çelik, hayvan üreticilerine 'Küpe borçlarınızı sileceğiz. Kendimizi affettireceğiz. Onlar ortadan kalkıyor" diyerek müjde verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bakan bey
bakan bey - 5 yıl Önce

tamam o zaman zaten seneye bu zamanlar düz vekilsin.

Hadi ya
Hadi ya - 5 yıl Önce

Yol yakınken istifa et böylece Ülkeye büyük bir iyilik etmiş olursun.

Yok artık
Yok artık - 5 yıl Önce

Yav beceriksizliği soma da görüldü, şimdi de devam ediyor.çevresi paralel dolu hala koltukta gözüm yok diyor .
Yazık!

Dediği ile Yaptığı !!
Dediği ile Yaptığı !! - 5 yıl Önce

Yaptığı ile dediği gerçekten örtüşmüş. 9 yıl bakanlığı bırakma sonra koltuk sevdam yok de.
Her geldiği bakanlığı rezil etti, bi de burayı et.

Zamanında birakma
Zamanında birakma - 5 yıl Önce

Sizin gibi değerli siyasetçilerin vaktinde çekilerek gençlerin önünü açması ne kadar ileri bir görüş darısı diğer siyasetçilere...

Paralelci
Paralelci - 5 yıl Önce

Çevresi paralelci dolu bakan, hiç güven vermiyor. Lafta anca koltuk sevdalısı olmadığı. Kabinede nice sağlam bakanlar varken bu ne arıyor çok manidar !

Bakanımız adam gibi adam
Bakanımız adam gibi adam - 5 yıl Önce

Mersin Tarım İl Müdürlüğünü yönetenler duydunuz mu?

bir çare
bir çare - 5 yıl Önce

sayın Bakanım Siirt tarım il müdürü atandığı günden beri vatandaşa hiç bir hizmet yapmıyarak personel kayırma ve kollama başka bir iş yapmadığını bir müfettiş soruşturma geçirdiğini acilen 2 ci müfettiş gönderilmesi.


banner151

banner251