Bitkisel üretime veteriner hekim atandı!

Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nda köklü bir değişikliğe gidilirken, bazı atamalar dikkat çekti. Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünü vekaleten yürüten Müslüm Beyazgül'ün bu görevine atanması beklenirken görevden alındı. Yerine ise veteriner hekimin atanması dikkat çekti.

Bitkisel üretime veteriner hekim atandı!
banner200

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne veteriner hekim Fuat Fikret Aktaş'ın atanması sosyal medyada eleştiri konusu oldu.

ZİRAATÇILARIN BU İŞİ BİLMEDİĞİ TESCİLLENDİ!

“Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne veteriner hekim atandı. Ziraatçıların bu işi bilmediği böylece tescillenmiş oldu!" şeklinde yapılan atama sert bir dille eleştirilerek, şunlar kaydedildi: “Üretim diye bir kaygımız yok. Olmayanı ithal eder getiririz. Bizim topraklarımız boşa çıksın. Çiftçilerimiz köyden şehre göç etsin. Köylerde kalan yaşlı nüfus bitince de tarımsal üretime son veririz. Ziraat mühendislerimiz de başka ülkelere gidip oralarda üretim yapsınlar"

BİTKİSEL ÜRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ATANAN FUAT FİKRET AKTAŞ KİMDİR?

1966 yılında Elazığ'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aydın ve İzmir'de tamamladı. 1988 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1996 yılında da Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi.

1990-1993 yıllarında Siirt Pervari ve Eruh İlçe Müdürü, 1993-1995 yıllarında Kırşehir'de veteriner hekim olarak görev yaptı. 1995-1997 yıllarında Aydın İl Müdürlüğünde Suni Tohumlama ve Damızlık Birliği İl Koordinatörlüğünü yürütürken 1997 yılında Aydın' a İl Müdürü olarak atandı.

1999-2000yılları arasında Van İl Müdürlüğü, 2000-2002 yılları arasında ise Aydın Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2002-2006 yılları arasında memuriyetten ayrılarak sigortacılık ve gayrimenkuldanışmanlığı işlerinde bulundu. 2006-2007 yıllarında Antalya Çalkaya Belediyesinde danışmanlık görevi yaptı.

2007 yılından itibaren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında görevyapmakta iken 2016 yılında, Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü olarak tekrar atandı.

Orta derecede İngilizce bilen Fuat Fikret AKTAŞ evli ve 1 çocuk babasıdır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 18:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayıp
Ayıp - 3 yıl Önce

Ülke tarımı kimsenin umurunda değil. Hükümet çiftçiyi yok etmek için elinden geleni yapıyor.

Ziraat Mühendisleri odası Nerd
Ziraat Mühendisleri odası Nerd - 3 yıl Önce

Ziraat Mühendisleri odası ne iş yapar açıklama bekliyoruz

- 3 yıl Önce

Ziraat Mühendisleri ve fakültelerine kapınıza kilit vurun dememi bu. Sayın Profesörler akademisyenler varlığınızı sorgulayın

- 3 yıl Önce

Sektör alıştı kurum dışı kaymakam mimar sosyolog bedenci atandı kimsenin sesi çıkmadı. Ama bu sefer sanırım camia ile dalga geçildi.

Yazık
Yazık - 3 yıl Önce

Genel müdürlük makamı kendi alanın da birşeyler ortaya koyma makamıdır sahada, olmak bir takım sorun ve çözüm önerilerini bizzat üretici ile birlikte yaşayıp görmeyi gerektirir il müdürlüğü yapmak ile genel müdürlük yapılır mı yapılır elbet ama baytar biri bitkisel üretimde çok etkin bir pozisyonda olmamakla birlikte radikal kararlar alacak cesareti ortaya koyamaz ve konuya hakim olamaz bu bir gerçek yapmayın memleketin çiftçisi ile dalga geçmeyin yeter edibese yavvv

- 3 yıl Önce

Bu nasıl iş anlamadım..taşrada bitkisel üretim şube müdürlüklerinde sadece zöiraat müdendisi çalışabiliyor..nasıl oluyorda genel müdür veteriner oluyor..bu veteriner demiyormu kardeşim ben bitkisel üretimden anlamam..yeterki koltuk olsun..

GENEL MÜDÜRLÜK
GENEL MÜDÜRLÜK - 3 yıl Önce

HAYVANCILIĞIN BASINA BİRTANE ADAM GELMİŞTİ İŞTEN ANLAYAN VE ÜRETİCİNİN YANINDA OLAN ONUDA ALDILAR HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Yerinde karar diye yazan
Yerinde karar diye yazan - 3 yıl Önce

Sadece dinlemekle oluyorsa ülkedeki et sıkıntısı dinleyenleri tükettiğimiz içindir. Anlarsan


banner151

banner251