Beyazgül, TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Müslüm Beyazgül, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

banner255
Beyazgül, TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Oldu
banner200

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndaki üst düzey bürokrat atamaları sürüyor. Bakanlık müşaviri Dr. Müslüm Beyazgül, Tarımsal Araştırmalar Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Dr. Müslüm Beyazgül kimdir ?

1955 yılında Şanlıurfa' da doğdu. İlk ve orta öğrenimi burada tamamladı. 1978 yılında Ege Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünden mezun oldu. 1978 yılında Ceylanpınar Ziraat Okulunda öğretmen olarak göreve başladı. 1979 yılında bir yıl süre ile Şanlıurfa Teknik Ziraat Müdürlüğünde yayım mühendisi olarak görev yaptı. 1980 yılında Şanlıurfa Bölge TOPRAKSU Araştırma Enstitüsünde göreve başladı.

1981-82 yıllarında (5 ay), Toprak Muhafaza ve Zirai Sulama hizmet içi eğitim programını tamamladı. 1983 yılında (9 ay) Devlet Lisan Okulunda lisan kursunu bitirdi.

1984 yılında Menemen Köy Hizmetleri Araştırma Enstitüsüne tayin oldu.

1992 yılında E.Ü. Ziraat Fakültesi Toprak Ana Bilim dalında, Arazi ıslahı konusunda doktorasını tamamladı

1995 yılında İngiltere Cranfield Üniversitesinde 2 hafta süren “Yöneticilik Becerilerinin Geliştirilmesi “ (Management Skills Training Course) kursuna katıldı.

1997-98 yıllarında, 2 yıl süreyle Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Su Yönetimi Enstitüsünün (International Water Management Institute) müştereken yürüttükleri “Gediz Havzası Su Yönetimi, durum tespiti" Araştırma Projesinde (Gediz Basin Case Study) Proje lideri olarak görev yaptı.

1999 yılında A.B.D. Arizona Üniversitesinde 1 ay süren “Water Management" eğitimine katıldı.

1999-2000 yılları arasında Tarımsal Hidroloji Arş. ve Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı yaptı.

2002-2003 yıllarında Köy Hizmetleri Menemen Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2004-2005 yıllarında Tarımsal Hidroloji Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini vekaleten yürüttü.

2003-2007 tarihleri arasında Menemen Toprak ve Su Kaynakları Araştırma Enstitüsü Müdürü olarak görev yaptı.

2007-2011 tarihleri arasında Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı görev yaptı.

İyi derecede İngilizce bilen Müslüm BEYAZGÜL, halen bakanlık Müşaviri olarak görev yapmaktadır.

Su Yönetimi ve arazi ıslahı konusunda toplam 10 adet araştırma sonuç raporu ve 5'i yurt dışı hakemli dergilerde yayımlanmış çok sayıda bildiri ve makaleleri mevcuttur.

Müslüm BEYAZGÜL, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: m.sanliurfa.com

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
pergem
pergem - 5 yıl Önce

Personel genel müdürü ve yardımcılarının görevden alındığı haberini almak istiyoruz.

atamalar
atamalar - 5 yıl Önce

DİYARBAKIRLILAR GİDER URFALILAR GELİR BİZEDE BAKMAK KALIR HAYIRLISI OLSUN BAKANLIKDA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK ZİHNİYET AYNI OLAN HALKA OLUYOR GERÇİ HALKDA ÖYLE İSTİYOR YİNEDE ATANANLARA BAŞARILAR

Mehdi Ordusu
Mehdi Ordusu - 5 yıl Önce

Nizamettin Ekinci ve yardımcıları hala koltuklarında oturuyorsa bizim için bakanın kim olduğu pek farketmeyecek maalesef.

Bakan beye tesekkur.
Bakan beye tesekkur. - 5 yıl Önce

Deneyimi varmi var, Bakanlik icinden yetisen birimi evet, Ak partiye Zarar verecek F yapilandanmi hayir,Ayrica diger illerin disinda Sanliurfa ve Bursadan cikan Ak parti vekil sayilarina calismalarina bakmamissinizdir Bakmis olsaniz ,Bakan beyin yapmis oldugu atamalara istinaden sukran duyulmasi gerek,

Yönetim Kadrolarına Dikkat
Yönetim Kadrolarına Dikkat - 5 yıl Önce

Müslüm Beyazgül'e başarılar dilerim. Bakanlıkta yapılan değişimlere ve özelliklede malum ekip tarafından mağdur edilmiş kişilere makamlarının iade edilmesi haberlerine çok seviniyorum. Malum kadro yaptıklarını çeksin inşallah.

- 5 yıl Önce

Hayırli olsun.özgeçmisi çok dolu birine benziyor.yine de güvenemiyorum.nizamettin bizim bütün inanç dünyamızı mahvetti.güven yok oldu.

mehdi Eker
mehdi Eker - 5 yıl Önce

şimdi bu site sayesinde öyle bir algı oluştu Mehdi Eker DÜNYAYI yemiş bakanlığı yemiş gerçekten çok yanlı haber Yapılıyor gitmesi gerekiyordu gitti gelende gidende aynı partiden ondan bu Tür haberler doğru değil başbakanın bu hususa dikkat çekmesi gerek F

sistem
sistem - 5 yıl Önce

Sistem ayni olunca iyilikte yarış olmaz.kiminki kiminkinden daha kötü.basit bir tayine torpil araniyorsa mehdi olsa ne yazar. Hızir olsa neyazar.biz dindar oldugumuzu zannettigimiz kesim ne kadarda makama,paraya,haksizlıga aç kalmışız.dinle ilgisi olmayanlara bir şey de diyemiyorum.


banner151

banner251