Bakanlıkta Şok Operasyon

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda büyük operasyon. TİGEM, TMO, Tarım Reformu ve Gıda Kontrol Genel Müdürü ile Destek Hizmetler Daire Başkanı görevlerinden alındı.

Bakanlıkta Şok Operasyon
banner282

Tarım Bakanlığı'nda Büyük Operasyon

BAKANLIK ŞOKLA HAFTAYA BAŞLADI

Türkiye, haftaya şok bir görevden alma operasyonu ile girdi. Uzun yıllardır Mehdi Eker'in Bakanlık yaptığı Bakanlık'ta, en önemli isimler bu sabah şok bir kararla bir bir görevlerinden el çektirildi. TİGEM Genel Müdürü Mehmet Halis Bilden, TMO Genel Müdürü Mesut Köse, Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol ve Destek Hizmetler Daire Başkanı Ali Çakır görevlerinden alındı.

DEVAMI GELECEK

1 Kasım seçimlerinden sonra kurulan 64'üncü Hükümet'te yaşanan Bakanlık değişikliği şimdi de bürokratlara yansıdı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na getirilen Faruk Çelik, bakanlığın üst yönetimi ile ilgili detaylı çalışmalar yürütüyordu. Bürokratlardan aldığı brifingler sonrası Bakan Çelik, bu gün itibariyle en önemli üst düzey bürokratları görevlerinden almaya başladı. Görevden alınan üst düzey bürokratların eski Bakan Mehdi Eker'in en yakın çalışma arkadaşları olması dikkat çekti. Görevden almaların bu isimlerle sınırlı kalmayacağı kaydediliyor.

GÖREVDEN ALINANLAR

TİGEM Genel Müdürü Mehmet Halis Bilden

TMO Genel Müdürü Mesut Köse

Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek

Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol

Destek Hizmetler Daire Başkanı Ali Çakır

KAYNAK: SADETTİN İNAN / MİLLİ GAZETE

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 20:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hız!!!
Hız!!! - 6 yıl Önce

Bu işlere böyle hızla gelen hızlada gider! Faruk beyin alanı olmayan bakanlıkta yine alanı olmayan insanları getirmeye kalkarsa bitirirler bakanlıgı... Hükümetler değişmedi yine ak parti bürokratları bunlar. Bu kadar geniş olması alımların ne kadar doğru???

şah
şah - 6 yıl Önce

bence halis beye yanlış yaptilar tigemi tigem yaptı

HOŞGELDİN SAYIN BAKAN
HOŞGELDİN SAYIN BAKAN - 6 yıl Önce

ÇANAKKALE GIDA KONTROL MÜD DEN KONYA GIDA KONTROL MÜDÜRLÜĞÜNE ATANAN ÖNEMLİ ŞAHSİYET ! SIRA SİZE DE GELECEK UMARIM 2 YIL DOLMADAN SİZİ DE GÖNÜLLERİN BAKANI SAYIN FARUK ÇELİK LAYIK OLDUĞUNUZ YERE ATAR....

Tarım Kredi Kooperatifleri.
Tarım Kredi Kooperatifleri. - 6 yıl Önce

Sayın Bakanım, esas Tarım Kredi Kooperatiflerine ne zaman el atacaksınız.
Tarım kredi Kooperatiflerinin çiftçi için hizmet etmesini ne zama sağlayacaksınız, bu güne kadar hep üst düzey idareciler ballı kaymaklı şekilde tarım krediyi sömürdüler biraz el atında çiftçi kuruluşu çiftçiye hizmetler götürsün.
Tarım kredi Koop. lerinde Genel Müdür ve yardımcıları ile daire başkanlarının maaşını ve iştiraklerden gelen avantalarını öğrenirseniz gerçekleri daha iyi anlamış olursunuz.

dindar görünumlü hak yiyenler
dindar görünumlü hak yiyenler - 6 yıl Önce

Her şey somut.görünüyor.zıvanadan çiktıklari en az son 5 yıl için bir teftiş haksizığın-hırsızlıgin izlerini gösterir.bizi esas kahreden nedir biliyormusunuz müsüman diye oy verdiğimiz dönemde olması.mehdi 9 yil kalmasa belki cesaret edemezlerdi.örgütlenemezlerdi.bu kadar zarar veremezerdi

- 6 yıl Önce

Abdül çağlayan başkanım sonuna kadar sizinleyiz inşallah daha iyi yerlerde görürüz sizi kim ne derse desin içiniz rahat olsun biz ne daire başkanları gördük allah hep sizin gibi insanları başımıza getirsin.size iftira atanları allaha havale edin o herşeyi bilir herşeyi görür.yolunuz açık olsun iyi yürekli abdül başkanım.

Tmo daki Krallık
Tmo daki Krallık - 6 yıl Önce

Sayın Faruk Bakanım Tmo daki keyfi uygulamalarada bir el koysanız dur desenizz

PARALELİN KALESİ TMO
PARALELİN KALESİ TMO - 6 yıl Önce

TÜRKİYE' de oransal olarak yönetici kadrosu bazında TMO ' fetullahçı terör örgütü/paralel devlet yapılanması' nın kalesi durumundadır. Tüm kararlar TMO paralel imamının etkisiyle alınmaktadır. MİLLİ GÖRÜŞ geleneğinden gelen tüm çalışanlar zenci muamelesi görmektedir. Paralelci olmayanlarda, geçmişten gelen ilişkiler ve verilen açıklar nedeniyle inisiyatif alamamaktadırlar. Görevde bulunan taşra şube müdürü ve yardımcıları ile ajans amirlerinden Yönetim Kuruluna kadar tüm kadronun tamamı görevden alınmalıdır. Milli güvenliğimiz ve uluslar ası ilişkilerimiz bakımından haşhaş ve olağan üstü hal stokları gibi konularda suikast yapmaları veya yaptırmaları mümkündür. Genel müdürlüğe Ayhan KARAYAMA getirilmelidir. Bu görevlendirme 'fetullahçı terör örgütü/paralel devlet yapılanması' na cevap olacak mücadelenin kazanılmasına yarar sağlayacaktır. Yetkili sendika temsilcileri, Ayhan KARAYAMA ve MİLLİ GÖRÜŞ geleneğinden gelen büyüklerimizden oluşan komisyonla bu hırsız, kibirli ve satılmış örgüt Kurumdan kazınıp temizlenmelidir. Sendika çalışmalarını titizlikle ve gizlilikle şimdiden başlatmalıdır. MİLLİ GÖRÜŞÇÜ büyüklerimiz CUMHURBAŞKANLIĞI ile, Ayhan KARAYAMA' da Bakanlıkla koordinasyonu sağlamalıdır. Görevden alınanların işlemleri incelenip hırsızlıklarının hesabı sorulmalıdır. Ülkemizdeki yolsuzluğun birinci nedeni bu örgüttür. Bu örgüt TMO da KESK, KAMUSEN HDP ve CHP ile ilişki içindedir. Sarhoş, ayyaş, berdoş, hırsız, namussuz kim varsa onlarla birliktedir. TMO imamı kim ? İmamın yardımcısı kaçtı :))) Çok para toplardı... Tahminlerinizi beklerim....


banner151