" />

Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş: Seçmen kendisinden emin!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Türkiye'nin bayram arifesinde bir seçim yaşayacağını belirterek, "farkındaysanız bu seçimler önceki seçimler gibi çok da tansiyonu yüksek değil. Aslında bunun tek bir sebebi var, Türkiye'de bütün seçmen kararını vermiş durumda" dedi.

Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş: Seçmen kendisinden emin!
banner200

Daniş, Bilecik'in Osmaneli İlçe Belediyesince düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, tarımın artık dünyada birçok konunun önüne geçtiğini belirterek, tarımın stratejik bir sektör olarak görüldüğünü ifade etti.

Daniş, "Çünkü arz güvenliği artık ülkelerin, milletleri strese sokan, bununla ilgili gelecek stratejiler gerçekleştirmeye çalıştıkları bir konu. Bugün dünyada 800 milyon insan beslenemiyor, yeterli beslenemiyor, açlık tehlikesiyle karşı karşıya. Suriye'den birkaç milyon insanın göç etmesiyle Avrupa paniğe kapılıyor, sınırlarını kapatıyor, her türlü tedbirleri alıyor. Oysa Afrika kıtasında 700-800 milyon insanın karnını doyuramayacağı tehlikeyle karşı karşıya kalacağını öngörürseniz dünyayı ne kadar büyük bir tehlikenin beklediğini görebilirsiniz." diye konuştu.

Daniş, iftar programının ardından Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri ve üreticilerin katıldığı toplantıda, çiftçilerin sorunlarını dinledi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rüyada
Rüyada - 3 yıl Önce

Sen rüya görüyorsun sayın danış evet üretici kararına verdi ama nasıl verdi sen görürsün zamanı geldiğinde, unutmuşsun dur üreticinin ürettiği ürünlerini enflasyon canavarı yapıp durmadan ithalat yaparak mazot gübre yeme gelen daha doğrusu sanayicileri adeta ihya yapan tarım politikası ile ülkenin alın teri ile geçinen gariban üreticisine ayaklar altına alarak üretmek için banka faizleri altında resmen köle gibi çalışan bir ülke üreticisinden hala sizin bir beklentiniz varsa bu bence bu çok büyük bir yuzsuzluktur

Kandirildik
Kandirildik - 3 yıl Önce

Allah'ın izniyle 24 haziran da ben yemin ettim sandıkta cvb verecem zaten köle gibi ve aynı kurumda siz li bizli ve biz hizmetliler hem ikinci sınıf hem asgari ücret le çalıştırılıyor.

ilahi adalet
ilahi adalet - 3 yıl Önce

Bırakın bu beylik lafları, ülkenin kazacı ancak size yetiyor, koltuk koltuk geziyorsunuz, bir gün ilahi adalet mutlaka gerçekleşecek,

Çiftci
Çiftci - 3 yıl Önce

Sayın danış ( ne danışılacaksa) seçmen sizi göndermekte kararlı. Bu ülke büyük krizleri bile tarımdaki üretimle atlattı. Tarımda her şey bu iktidar döneminde ithal edildi. Sebebi tarımdan anlamayan bakan ve danışmanlar, ayrıca nerde emekli olmuş milletvekilleri varsa ÖRNEK: Tarım krediye atanan 3 emekli milletvekili gibi. Bu insanlar atandıkları kurumları arpalık olarak görüp liyakat sahibi olmayan eş dostu doldurursa sonuç bu olur. Bu arada olan çiftçiye oluyor. Ama çiftci 24 Haziranda gereğini yapacaktır.

- 3 yıl Önce

Orman muhafaza memurları , ziraat teknikerleri ve gariban memurlar kararını verdi. 24 haziranda sandıklar açılınca kararımızı herkes görür.

Olan oldu mu ???
Olan oldu mu ??? - 3 yıl Önce

Karar, ziraat mühendisleri atamalarına bağlı...
Vereceğimiz karar yukardaki üç noktadan sonraya bağlıdır.

banner151

banner251