Bakan Pakdemirli’den veteriner hekimlere açık destek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den, veteriner hekimlerin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda büyük destek geldi. Veteriner hekimlerin toplumda geri planda kaldığını ifade eden Pakdemirli, veteriner hekimlere özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda 'birlikte mücadele etme' sözü verdi.

Bakan Pakdemirli’den veteriner hekimlere açık destek!
banner200

Geçtiğimiz gün Manisa'da yapılan 'Tarım ve Orman Sektörü Buluşma' toplantısında veteriner hekimlerin özlük hakları ile ilgili talepleri de gündeme geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli burada yaptığı konuşmada veteriner hekimlerin haklı taleplerinin yanında olduğunu belirterek, bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

Toplumda başka meslek gruplarının daha ön plana çıktığını ancak veteriner hekimlerin ön plana çıkmak bir tarafa geri planda kaldığını ifade eden Pakdemirli, “Veteriner hekim kardeşlerimizin özlük hakkının iyileştirilmesini konuşmamız gerekiyor. Ben bunun savunucusu olurum. Birlikte savaşını veririz. Başarılı olabilir miyiz bilmiyorum, çünkü bire bir bizim bakanlıkla ilgili değil. Ama mutlaka destekçisi olurum” dedi. Bakan Pakdemirli'nin açıktan destek olacağını açıklaması özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda veteriner hekimleri umutlandırdı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Sağlık bakanlığı gibi keşke somut konuşulsa...

- 3 yıl Önce

Bakan isteyecek olmayacak ha. Bu işin olmayacağının delaletidir zaten. Tam gün yasası çıkınca sağlıkcısınız yıpranmaya gelince değilsiniz. Ne güzel iş. Onlarca zoonoz hastalık ile mücadele veriyoruz. Burucella olmayan meslektaş yok.

ziraat müh.
ziraat müh. - 3 yıl Önce

lisans tamamlama ya devam edilsin. baba parasıyla okuyan gariban ziraatçiler kpss kuyruklarında sefil olsun. ziraatçi açığı varsa alım yaparsınız, teknisyen kadroları ziraatçi yaparak ancak ara eleman açığı oluşturursunuz. okuyanın günahı ne yazık değilmi geçen zamana harcanan paraya acil lisans tamamlama kalksın. ayrıca bu adamlar mesaiyi ne kadar takip ediyor inceleyin.

Teşekkürler
Teşekkürler - 3 yıl Önce

Haberi yayinladiginiz için teşekkürler. Sayin Bakanımızın açıklaması önemli.

- 3 yıl Önce

peki sayın bakan sahada aynı işi yapan Veteriner Sağlık Teknisyenleri nin durumu ne olacak .

- 3 yıl Önce

Sayın muhendis arkadaşım 2006 yılında mühendislerin ÖHT ı 130 dan 160 a çıktı. Vetetiner hekimlerinki halen 135. Muhendisler büyük proje alırken yan masadaki veteriner hekim alamıyor. Lütfen önce şu haksızlıklar giderilsin.

Tebrikler
Tebrikler - 3 yıl Önce

Size güveniyoruz bakanim

- 3 yıl Önce

Özlük hakları için savaş açanlar hiç atanamayan mühendisleri düşünüyor mu acaba.Varsa yoksa veteriner hekim başka bisi yok.


banner151

banner251