Bakan Pakdemirli; Belarus’ta temaslarda bulunacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye-Belarus Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısına katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Belarus'a gidecek.

Bakan Pakdemirli; Belarus’ta temaslarda bulunacak
banner200

Bakan Pakdemirli, iki ülke arasındaki genel ve tarımsal konularla ilgili görüşme ve temaslarda bulunmak üzere 30-31 Ekim 2019 tarihlerinde Belarus'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.  Pakdemirli ziyaret kapsamında, Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko, KEK Eşbaşkanı ve Başbakan Yardımcısı Vladimir Dvornik, Tarım ve Gıda Bakanı Anatoly Khotko ile ikili temaslarda bulunacak.

İKİ ÜLKE TARIMSAL DIŞ TİCARET HACMİ 79 MİLYON DOLAR

2018 yılı verilerine göre, Türkiye ile Belarus arasındaki toplam dış ticaret hacmi 632 milyon dolar ve bunun 79 milyon dolarlık kısmı tarımsal ürünleri kapsıyor. Türkiye geçen yıl Belarus'a 64 milyon dolarlık tarım ürünleri ihracatı gerçekleştirdi.  Belarus'a daha çok domates, taze üzüm, taze ve kuru fıstık, narenciye gibi tarımsal ürünler ihraç edildi. Yapılacak ziyaretle iki ülke arasındaki mevcut tarımsal ilişkilerin daha da geliştirilmesi amaçlanıyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 17:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
tarımcı
tarımcı - 2 yıl Önce

Gezin sayın bakanım önde biri sürekli KEK ayarlayım dursun sizde peşine takılıp her iki haftada bir bir ülke gezin ama destek tebliği hala beklesin bakanlıkta işler dursun sizin imzanıza mahkum evraklar bekleyiversin. Vatan beklesin ferhat ağam gezi verir siz de alet oluyorsunuz ya çok yazık..!!!

zorhan sarı
zorhan sarı - 2 yıl Önce

Sayın yetkililer nedendir bilemiyorum AKP döneminde ukrayna rusya ve belarus ta düzenlenen teknik gezi ve inceleme sayısı artmasına rağmen bunlar bir gelişme olarak tarıma yansımadı.
Birileri sormuyormu acabağa bu ülkelerde tarım mı var niye gidiyorsunuz diye
cevabı ben vereyim diyecegim ama yetkilerimizin karıları okur falan yazdıklarımı Allah korusun facia olur

banner151

banner251