" />

Bakan Fakıbaba uyardı; Kontrol edeceğiz!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba desteklemeler hakkında uyardı; "Bakanlık olarak desteklerin yerine ulaşıp ulaşmadığına ilişkin çok büyük kontrollerimiz olacak." dedi.

Bakan Fakıbaba uyardı; Kontrol edeceğiz!
banner200

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal desteklere ilişkin kontrollerin artırılacağını belirterek, "Eğer verdiğimiz destekler yanlış yerlere gittiyse onun parasını il müdüründen alırım." dedi.

"BU PARALARDA 80 MİLYONUN HAKKI VAR"

Söz konusu desteklerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığının yüzde 100 denetlenemediğini ifade eden Fakıbaba, "Eğer verdiğimiz destekler yanlış yerlere gittiyse onun parasını il müdüründen alırım. Çünkü bu paralarda tüyü bitmemiş yetimlerin ve 80 milyonun hakkı var." diye konuştu.

Fakıbaba, desteklere yönelik denetimlerde takım çalışmasının önemine değinerek, "Bu iş bir takım oyunu, tek başına bir bakanın ya da merkezdeki bürokratın başarılı olması mümkün değildir. Başarı asıl yerelde olur. Bu bağlamda çok ciddi çalışmalarımız var. Arkadaşlarıma inanıyor ve güveniyorum, çok dikkatli olacaklar, ölçüp biçecekler." ifadesini kullandı.

STK'ları da desteklerin kontrolü sürecine dahil etmeyi düşündüğünü anlatan Fakıbaba, böylece desteklerde daha şeffaf olunabileceğini, kime ne verildiğinin, neticesinin ve takibinin daha rahat yapılabileceğini söyledi.

Fakıbaba, "Kanunlara aykırı bir işlem tespit edilirse hem kendi arkadaşımızı hem de o parayı alanı savcılığa veririm." dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ziraat bankası
ziraat bankası - 4 yıl Önce

ziraat bankası %4 kesinti yapıyor.ne için

YALANCI KADROLAR İSTEMİYORUZ
YALANCI KADROLAR İSTEMİYORUZ - 4 yıl Önce

Sayın FAKIBABA, Bakanımıza ÖZEL MESAJ:
Sayın Bakanım; Basından okuduğum O’doğruluk tüten ifadelerinizi kabullenmemek mümkün değil, Size güvenimiz şuanda tam, Ancak; Sizin yönetiminizdeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının başarılı olabilmesi için dürüst, adil, tarafsız, haksızlığa göz yummayan, vicdanlı ve Allah’dan korkan kişileri öncelikle İL MÜDÜRÜ veya önemli Makamlara getirmeniz durumunda hayalleriniz ve hedefleriniz gerçekleşebilir.
Çünkü; İL MÜDÜRÜ veya önemli Makamlara getirmeniz Vicdanlı ve Allah’dan korkan kişiler olması durumunda İFTİRA-YALAN söylemeyecekler ve Bakanımıza da ihanet edemeyeceklerdir. Sayın Bakanımıza Allah’ım çok çok yardım etsin. 15.1.2018 17:23

Ödetin Sayın Bakanım Ama !
Ödetin Sayın Bakanım Ama ! - 4 yıl Önce

Şunu da bekleriz liyakat ve ehliyet sahibi olmayıp atanan üst düzey Bürokratların ( Bilimum meslek veya meslek dışı ) bakanlığa verdiği maddi zararı da O bürokrata ödetecekmisiniz ? Sayın Bakanım ! Ödetirseniz gelip elinizi öpmesem nağmerdim sayın Bakanım ...

Tufan kardeşim
Tufan kardeşim - 4 yıl Önce

Çok güzel yazmışsınız ancak zaten kamu kurumlarının hepsindeki idari atamalar ve görevde yükselmeler 12 yıl fetö+akp+sendika yandaşlığı son 4 yıldır da sendikacılık,torpilcilik,parti,başka cemaatlerin yandaşçılığı şeklinde yürümekte.LİYAKATA değil sadakata bakılıyor ve bunun sorumlusu hileci a müdürü,hak bilmez b müdürü değil 16 yıldır manevi duygularımızı kullanıp kapalı süslü odalarda ağzı ensesine varıncaya kadar gülenlerdir.Örneğin büyük umutlar beklediğimiz Fakıbaba kadroların çoğuna eski belediye adamlarını ve sektöre uzak liyakati şüpheli kimseleri getirdi.Ülkemizi kurtaracak tek işlem her alanda kapsamlı ve sert denetimdir.Destek paraları geçmiş dönemlerde dahil iyice takip edilmeli doğru olan budur.

Doğuda engellenen yatırım
Doğuda engellenen yatırım - 4 yıl Önce

Dört yıldır işletmeye hazır durumda bekleyen 300 Başlık damızlık sığır yetiştiriciliği pırojemizin işletmeye üretime geçmesi neden engelleniyor kim bize sahip çıkacak sayın Bakanımızdan kooperatif yönetimi olarak sıkıntılarımızı dile getirmek için görüşmek istiyoruz bize rendevu verilmesini önemle arz ederiz onbeş gündür Ankarada beklemekteyiz.SS Malazgirt ilçe merkezi Tarımsal Kalkınma kooperatifi Malazgirt/Muş 0532 477 11 26

Gecmisi de
Gecmisi de - 4 yıl Önce

Gecmis yillarida kontrol etmek lazim

destek
destek - 4 yıl Önce

Antepteki pavyonların kapısında beklesinler o zaman, çoğu destek oraya gidiyor

GARDAŞ
GARDAŞ - 4 yıl Önce

Gelin hep beraber Sayın FAKIBABA, Bakanımıza gerçekleri yazalım, bildirelim ve destekleyelim.
Bakanımız, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı olarak Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezununu atadı.
Aynı zamanda Onaylanmış Cevap GAKKOŞ' un Elazığ' da bilinen hali şudur ki aslen garındaş' tan gelen ancak zamanla söyleniş ve hitap şeklinin kolaylığı nedeni ile son hali GAKKO olarak halen söylenegelen samimiyet ifadesidir. Kardeş, ağabey, amca, kendini bilen yiğit, mert, delikanlı demektir. İlk başta Gakgo olarak bilinen bu kelime zamanla değişmiş ve Gakkoş olmuştur. Elazığ yöresinde kullanın bu kelimenin günümüzdeki anlamı ise gardaş, kardeş'tir

banner151

banner251