" />

Bakan Fakıbaba: Üreticinin zarar etmesini istemiyoruz

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ramazan ayı öncesi gıda fiyatlarını değerlendirdi. Üreticilerin zarar etmesini istemediklerini kaydeden Fakıbaba, “Asıl hedefimiz tüketicilere uygun fiyatlara et vermek istiyoruz" dedi.

Bakan Fakıbaba: Üreticinin zarar etmesini istemiyoruz
banner200
banner217

Katıldığı TV programında Fakıbaba, ucuz fiyatlı et uygulamasının Ramazan ayı boyunca da devam edeceğini söyledi. Fakıbaba, Ramazan ayında iki bin markette daha ucuz fiyatlı et uygulaması başlatacaklarını vurguladı.

ÜRETİCİNİN ZARAR ETMESİNİ İSTEMİYORUZ

Uygun fiyatlı et uygulamasının başarıyla devam ettiğini belirten Fakıbaba, “Son zamanlarda yem fiyatların artması ve kurlardaki artış et fiyatlarında biraz artışa neden olmuştur. Ancak biz de tedbirlerimizi alıyoruz. Biz üreticilerimizin zarar etmesini istemiyoruz ancak asıl hedefimiz tüketicilere uygun fiyatlara et vermek istiyoruz. Bu hafta karkas et fiyatları 28 liradan seyrediyor" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tapdk seker
Tapdk seker - 2 yıl Önce

Sayin bakanim guzel isler yapiyorsunuz birde su kapatilan seker ve tapdk el atsaniz 15 yildir ayni yoneticiler girevde vede hepsi solcu bu iki kurum niye kapatildi daha iyi anlarsiniz

banner151

banner251