Bakan Fakıbaba: Husumetli iki aileyi barıştırdı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa'da husumetli olan iki aileyi bir araya getirerek, barıştırdı.

Bakan Fakıbaba: Husumetli iki aileyi barıştırdı!
banner200
banner217

Bakan Fakıbaba, Şanlıurfa'da 5 ay önce iki iki aile arasında çıkan ve silahlı kavgada Ahmet Salar'ın ölümü, 4 kişinin de yaralanmasıyla başlayan husumeti bulunduğu girişimlerle sonlandırdı.

İki aile arasında başlayan husumetin kan davasına dönüşmemesi için ailelerin ileri gelenleri ile bölgedeki kanaat önderleri girişimlerde bulundu. Ailelerin barışa ikna olması üzerine bir restoranda toplanan husumetli aileler, okunan dualarla birbirleriyle tokalaşıp aynı sofrada yemek yiyerek, aralarındaki küskünlüklerini sonlandırdı. Barış yemeğine katılan Fakıbaba, barışa vesile olan kanaat önderlerine ve her iki aileye teşekkür ederek şunları söyledi:

“Bugün burada barış vesilesiyle toplanan hemşerilerime teşekkür ediyorum. Müminler ancak kardeştir, öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ki Allah size merhamet etsin. Allah bu arayı düzeltenlerden razı olsun. Bu barışta emeği olan bütün insanlara yardım et Ya Rabbi. Urfa'mıza, ülkemize, İslam alemine hep barış ver Ya Rabbi. Ben bu barışın daim olmasını ve hayırlı olmasını diliyorum."

Husumetli iki ailenin önde gelenlerini yanına alan Bakan Fakıbaba, ellerini birleştirip barışın daim olması dileğinde bulundu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251