Bakan Fakıbaba’dan yolsuzluk açıklaması!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kendi döneminden önce yolsuzluk yapıldığına dair ifadelerinin çarpıtıldığını belirterek, bir açıklama yaptı. Fakıbaba yaptığı açıklamada, bugün yaptığı bir toplantıda bazı medya kuruluşları tarafından kullandığı ifadelerin çarpıtıldığını belirtti.

Bakan Fakıbaba’dan yolsuzluk açıklaması!
banner200
banner217

Fakıbaba, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bir toplantı esnasında samimi söylemlerim oldu. Bu desteklemelerin üretene verilmesi konusunda bazı arkadaşlarımızın istekleri oldu. Ben de az sayıdaki bazı firmaların prim desteklemeleri için sahte faturalar üzerinden devlete zarar verdiğini belirttim. Benden önceki arkadaşların ciddi bir şekilde mücadele ettiğini, benim de aynı kararlılıkla mücadele edeceğimi belirttim. Arkadaşlarımızın mağdur olmayacağını ilettim.

Bundan böyle sahte faturayla ilgili devleti zarara uğratanlara yönelik gereğini yapacağımı söyledim. Bu bazı haberlerle çok yanlış yöne çekilmiştir. Sanki 'Benden önceki arkadaşlar. Yolsuzluk yapıyor, AK Parti yolsuzluk yapıyor'. Bu gerçekten üzücü bir olaydır, haberin doğru verilmesi lazım. Bu basın etiğine uygun değildir. Sözlerim tekrar gözden geçirildiğinde böyle sözler söylemediğim anlaşılıyor."

BİR ÇOK HABER SİTESİ MANŞETTEN VERDİ!

Fakıbaba, Güneydoğu Anadolu Projesi Tarım Araştırma Eğitim Merkezi'nde (GAPTEM) yaptığı toplantıda, usulsüz faturalar düzenleyip destekleme primi alarak yolsuzluk yapanları uyarmıştı. Fakıbaba'nın sözleri bir çok medyada yer alırken, şu ifadeleri tırnak içinde verilmişti: "Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım"

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahşerde davacıyım
Mahşerde davacıyım - 3 yıl Önce

İki aydır üst bölgeden alt bölgeye atama bekliyoruz. Her aradığımızda yazınız imzada denildi.Bugün ankaraya geldik derdimizi dinleyen bile bulamadık.Bir memur adamı olan birkaç kişinin imzalandığını söyledi. Bakın okullar açılıyor Allahtan korkun.Sayın Bakan atamaları durdurma sebebiniz ve gerekçeniz nedir? Çoluk çocuğunuz yok mu sizin. Bakın okullar açılıyor ama biz iki aydır imza bekliyoruz.Mahşerde davacıyım sizden.Fakıbaba Rabbime havale ediyorum sizi.Allah müstehakınız neyse onu versin.

Mutlu
Mutlu - 3 yıl Önce

TMO G.MUDUR ISMAIL KEMELOGLU 2008 YILLINDA KURMU ZARARA UGRATMAKTAN VE ALIN POLITAKASIDAN İSTIFA EDIP 2016 YILLIMDA TEKRAR KURUMUN BAŞINA GELDI ISTIFA EDEN VE HAKKINDA MECLISE ÖNERGE VERİLEN NASIL AYNI KURUMA GERI GELIR FAKIBABA CIFCI VE VATANDAŞLAR OLARAK ARKANDANDAYIZ KİM DOĞMAMIŞ YETIMUN HAKKINI YEMIŞSE SONUNA KADAR GİDIN DUALARIMIZ SİZİNLE...

Acil
Acil - 3 yıl Önce

Peygamber torunusun sayın bakanın şıhanlı ailesinin bir mensubusun Hz. Ömer'in adaletini öncelikle tarım kredi kooperatiflerine acilen el atmanız gerekiyor daha bilmediğiniz neler çıkacak neler

- 3 yıl Önce

ÖMER EKŞİ GİBİ ADAMLAR DERHAL UZAKLAŞTIRILMALI ÇÜNKİ YARARINDAN ÇOK ZARARI VAR

Öğrenme hakkı
Öğrenme hakkı - 3 yıl Önce

Sayın Fakıbaba geri adım atma lütfen. Şu et ithalatı konularını bir kurcala altından neler çıkacak hep beraber görelim. Pis kokular gelen, destekler nerelere gitmiş bir araştırılsın, açıklansın. Kurumların bütçelerini ilk 3 ayda bitiren Genel Müdürleri, bürokratları bir bilelim. Hasat dönemi yapılan vergi indirimleriyle ve ithalatla kimlerin cebi doldu??? Şu liyakatsız hemşeri, akraba, okul arkadaşı atamalarını bir araştırın. AB'den gelen destekleri heba edenler usulsuz kullananlar kimlermiş? İthalatçı firmalara ödenen paraları, komisyonları bir araştırın. Gerekçesiz işinden atılanları, sürgün edilenleri bir bir öğrenelim. Tarım arazileri ve toplulaştırma?? Bunlar ilk akla gelenler. Yüreği yetenler diğer konularla ilgili bilgi yazacaklardır

Müfettiş
Müfettiş - 3 yıl Önce

Yazdım adımı adam ol yaz adını nerede olduğunu ben gelecem yanına bi kritik yapalım seninle

Müfettişe
Müfettişe - 3 yıl Önce

İstanbul bu işi çözer, istanbul ilham verir diye martavaldan atıp tutacağına bildiğin bir şey varsa açık açık yaz, bildiğin bir şey yoksa sus.

Yarası derin sanırım.
Yarası derin sanırım. - 3 yıl Önce

Müfettiş rumuzlu kişi gerçekte müfettiş felan değil. Çünkü yazım kuralı hataları çok komik ve acemice. Muhtemelen emekli edilmiş ve çok içerlemiş biri veya ömür boyu görevde kalmayı beklerken görevden alınmış biri. Ama kesinlikle müfettiş izlenimi vererek prim yapmaya çalışıyor. Yapılan yorumların ekseriyesi bu şahsa ait ve dedikodudan öte bir şey değil. Bahsettiği kurumun gen. Müdürü gider veya kalır bilinmez ama bu adam tkk gibi mükemmel bir kurumu karalamaktan başka birşey yapmıyor.


banner151

banner251