Bakan Çelik’ten tarımda ithalat kararnamesine zamanlama eleştirisi!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarım ürünleriyle ilgili ithalat kararnamesinin hasat döneminde çıkmasının talihsizlik olduğunu söyledi. Kararnameyi daha önceki açıklamaları ile savunan Bakan Çelik, tarım ürünleriyle ilgili ithalat kararnamesinin ardından, bazı bölgelerde uyanık tüccarların, ürünleri ucuza kapatmaya çalıştığı haberleri aldıklarını söyledi.

Bakan Çelik’ten tarımda ithalat kararnamesine zamanlama eleştirisi!
banner282

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarım ürünleriyle ilgili ithalat kararnamesi konusunda 'zamanlama' eleştirisinde bulundu. Üreticileri de uyaran Çelik, ürünlerin kesinlikle piyasa değeri neyse o fiyattan satılacağını belirterek “Bazı uyanık tüccarların bu tür davranış ve oyunlarına kimse gelmesin" dedi.

Mısır, arpa, buğday, karkas et ve canlı hayvan ithalatına ilişkin kararnamenin hasat döneminde çıkmasının talihsizlik olduğunu dile getiren Faruk Çelik, “Spekülasyonlara sebebiyet verdi. Hiçbir üreticimiz 'kararname çıktı, ithalat olacak, dolayısıyla ürünlerimiz elde kalacak veya mağduriyet yaşanacak' diye düşünmesin. Üreticimiz 'ürünlerimiz daha ucuza elden çıkaracak' gibi psikolojik ortam, yılgınlık oluşturmaya çalışanlara kanmasın" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zamanlama
Zamanlama - 5 yıl Önce

Sayın Bakan haklı
Bu kararnameyi savunma sanayi müsteşarlığı ile Telekom ortak çıkarıyor ...

İcra makamı
İcra makamı - 5 yıl Önce

Eleştiri makamı mı burası? Çözümü kim yapacak? Biran önce bu karardan dönmek gerek, Hukumet görev verdiklerinden, reklam yapıp icrada zayıflık gosterenleri kesletmekte zorlanıyor mu? Reklam çok, kafa yorma yok. Alt şirketlerde nüfus olusturmak için secilmis adamlar da reklam pesinde. Ancak birbirlerini twitliyorlar, twitleyelim yerimizi koruyalım mevzu. Reise reklamı bırakıp, işlerin nasıl yoluna koyulması gerektiğine kafa yormak lazım. Reklam kokan hareketlerden vazgeçerek, biran önce aksiyon almak gerek. Bu karar, buzamanda, Fukara, hasata bel bağlayan köylüye bir kazık daha demek, hani spekülatörleri yok edecekti.

Hasat
Hasat - 5 yıl Önce

BİLMEM AMA BENCE EN BÜYÜK TALİHSİZLİK SENİN TARIMBAKANI VE İŞ BİLMEZ AKRABANIN MÜSTEŞALIK KOLTUĞUNDA OTURMASI

Hububat fiyatları
Hububat fiyatları - 5 yıl Önce

AKP sen böyle gidersen sana ciftciden bir tek oy bile yok unutma son seçimde seni köylüler kurtardı bilmem kaç büyük şehirden mağlubiyet olarak çıktın derhal bu karardan dönmen gerekiyor

ya
ya - 5 yıl Önce

bir gün gaza basıyorlar bir gün girene bu kararnameden sonra sen ve danışmanların hamamların çiftçinin ürününü bedavaya alacağını bilmiyorsan o makamda h iç durma. hem su çiftçinin ürününün. hakkını vermek bu yamyamlar kaldıysa sen ne ise yararsin

Çiftçi
Çiftçi - 5 yıl Önce

Bakan talihsiz, halk daha talihsiz.Halbuki talih olsa, her çiftçi sayısal oynasa, her hafta 6 bilse, hiç bunlar olmayacak.

Çiftçi
Çiftçi - 5 yıl Önce

Acilen kararname geri çekilmeli veya bir çare bulunmalı çiftçiyi küstürmek kimseye yaramaz

Ucakkazası
Ucakkazası - 5 yıl Önce

UçakkazSımılanbutalıhsızlık


banner151