" />

Bakan Çelik’ten protestoculara ‘etekli’ tepki!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, seçim bölgesi Şanlıurfa'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sırasında kendisini yuhalayanlara karşı tepki gösterdi. Protestonun bilinçli olarak belirli kişilerce yapıldığını ileri süren Çelik, protestocuları “etek giyin gezin, niye pantolon giyiyorsunuz ki" sözleriyle eleştirdi.

Bakan Çelik’ten protestoculara ‘etekli’ tepki!
banner200
banner217

Akçakale ve Harran'da yapılan protesto ve yuhalanma olaylarının bilinçli bir şekilde kaos çıkarmak adına yapıldığını ileri süren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Bunu yapanların adam gibi çıkıp siyasi hedeflerim var deyip mücadele etmesi lazım, entrikalarla huzuru bozmaması gerekiyor" dedi.

'ETEK GİYİN GEZİN, NİYE PANTOLON GİYİYORSUNUZ Kİ?'

Ajans Urfa'dan Mustafa Arısüt ile Mustafa Payık'a kendisine karşı yapılan protesto ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, “Şimdi herkese sesleniyorum: adam olan çıkıp der ki, evet ben bu işteydim özür dilerim yanlış yaptım der. Ya da adam olan çıkıp der ki ben yaptım gerekçem de şudur der. Üçüncü yolu yok. Eğer bunu demiyorsanız o zaman etek giyin gezin, niye pantolon giyiyorsunuz ki?" dedi.

'GÖREVLENDİRİLMİŞ ADAMLAR!'

Protestocuların sayınsın 100-150 civarında olduğunu iddia eden Bakan Faruk Çelik, “Bunlar kurulu bir ekip işte. Getirmişler gençleri, sorsan kime bağırıyorsun bilmiyorlar yani. Gidin siz bu görevi yapın diye görevlendirilmiş adamlar" ifadelerinde bulundu.

BAKAN BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA KATILMADI

Diğer yandan Bakan Faruk Çelik'in, Ramazan Bayramında Şanlıurfa'da AK Parti İl Başkanlığının Bayramlaşma programına bu protesto olayından dolayı katılmadığı iddia edildi. Urfadasin.com'un haberine göre Bakan Çelik'in protesto olayından dolayı Urfa'ya ve Urfalılara kırgın olduğu ileri sürüldü.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
NE EKERSEN ONU BİÇERSİN.
NE EKERSEN ONU BİÇERSİN. - 4 yıl Önce


SAYIN BAKAN, GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI OLARAK KENDİNİZE DEĞİL, TEMSİL ETTİĞİNİZ KİTLENİN SORUNLARINI ÇÖZMENİZ GEREKİR. ÇİFTÇİ ARTIK YAPILANLARA TAHAMMÜL EDEMİYOR. İLK KEZ BİR TARIM BAKANI CUMHURBAŞKANI'NIN HUZURUNDA YUHALANIYOR.

BU TEPKİLERİ ANLAMANIZ GEREKİR. ÇİFTÇİ ÇÖZÜM BEKLİYOR. SAHADA ÇİFTÇİYE DESTEK VEREBİLECEK HİÇBİR TEKNİK ELEMANINIZ YOK. HERKES ÇİFTÇİNİN SIRTINDAN GEÇİNMEYE ÇALIŞIYOR.ÇİFTÇİ NE YAPSIN? DOĞRU YAPMADIKLARINIZI DA ALKIŞLASIN MI?
BU TEPKİLERDEN ANLAYANA ÇOK DERS VAR.

- 4 yıl Önce

Bu ülkede etek giymesi gereken biri varsa o da milletin emegine göz dikmislerdir. Halkin elestiri hakkini etek giyin diyerek cevaplayan siyasi kendini sorguya cekmeli istifasini vermeli bence.

- 4 yıl Önce

Ya sayın bakan bir kere olsun söylediklerinin birini olsun yap çiftçi perişan durumda köylerde genç nüfus bitti nereye kadar gidecek her şey ithal bi düşünün bir şey Lee yanlış gidiyor tarım çökme noktasında dikkatinize

butun
butun - 4 yıl Önce

sayın bakan kafadaki olay hadi puravakasyonda yanlız bütün türk çiftçisi sizi gordu mu şeytan görmüş gibi oluyor haberiniz ola bilmem anlatabildimmi

Etekli
Etekli - 4 yıl Önce

Çiftçi zor durumda fındık para etmiyor bugday arpa para etmiyor herşey pahalı ital edilen hayvanlar hastalıktan ölüyor bu ülkede herkez protosta yapma yetkisi var tüm tarım ürünlerinde sıkıntısı var neden etek giysinler diyor anlamadık biz cifci olarak yalanla isimiz olmaz milli tarim projesi hani ülkemiz kendi ürettiğini kendisine yetecek ital edeceğiz demiştiniz ital geliyor daha çok avrupada hayvancılıkta 1 inci sıradaydıķ şimdi ital geliyor yazık günah Mehti eker geri gelsin tarim yayına oturana kadar göreve TMO daha fiyat açıklamadı TMO milli tarım maddelerinde TMO her ürünü alacak daha aktif olacak yazıyor biran önce TMO fiyat açıklasın BUGDAY ARPA FINDIK alımı yapsın cumhurbaskanimız dediği gibi tüfecinin eline cifci bırakmayalım

Bunlar hep olacak
Bunlar hep olacak - 4 yıl Önce

Sayın bakan size Türkiye her yerinden tepki var bunlar paralı yada birilerinin tuttuğu insanlar degil gidin gezin bir köyleri ilçeleri çiftçileri sizin politikanız yüzünden mağdur olanlar sizi ayaktamı alkışlayacak

Basiret
Basiret - 4 yıl Önce

Sen önce kendi teşkilatını, çalışanların sorun ve mağduriyetlerini gider, sonra belki şaha kaldırırsın ülke tarımı!!!

Demokrasi
Demokrasi - 4 yıl Önce

Sayın bakan sen TMO yu kapatmaya çalış İtal getir tüccarı çiftçiye tercih et hasat bitti çoğu yerde tüccar geçen seneki fiyatı veriyor bunu biliyormusun


banner151

banner251